Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Mladší bratři transitu

  23:29aktualizováno  23:29
Modelová řada Ford Transit Connect zahrnuje vozy s delším rozvorem a zvýšenou střechou, které byly vytvořeny pro evropský trh užitkových vozů střední kategorie nosnosti do jedné tuny, a automobily s kratším rozvorem (segment lehkých užitkových dodávek). K dispozici je i osobní verze Tourneo Connect.

Transit Connect s krátkým rozvorem nese označení SWB, zatímco Connect s dlouhým rozvorem LWB. Model Transit Connect SWB stojí na počátku užitkové řady vozů Ford v ČR, která pokračuje Transitem Connect LWB, přes "klasický" Transit až po Transit Jumbo s objemem skříně 14,3 m3.

Celých 4278 mm dlouhý Transit Connect SWB je o 247 mm kratší než verze LWB a jeho rozvor činí 2665 mm, což je oproti verzi LWB o 247 mm méně. To má vliv i na objem nákladového prostoru, který má objem u verze s krátkým rozvorem 2,8 m3, u varianty s dlouhým rozvorem 3,7 m3.

Obě hodnoty lze ještě zvětšit (u SWB na 3,4; u LWB na 4,4 m3) sklopením opěradla sedadla spolujezdce, čímž vznikne rovná plocha navazující na podlahu nákladového prostoru.

Zavazadlový prostor varianty Tourneo Connect má objem 1,2 m3 (SWB) nebo 1,8 m3 (LWB). Vyjmutím druhé řady sedadel se zavazadlový prostor zvětší u SWB na 2,6 m3, u LWB na 3,5 m3. I u modelu Tourneo Connect lze sklopit opěradlo sedadla spolujezdce tak, aby vznikl zcela rovný ložný prostor. Zavazadelník se tak opět zvětší.

Transit Connect a Tourneo Connect se dodává s motory o objemu 1,8 litru. Civilní varianta Tourneo může mít pod kapotou benzínový agregát s výkonem 115 koní nebo turbodiesel o výkonu 90 koní.

Verze Transit nabízí hned čtyři pohonné jednotky. Dva turbodiesely o výkonech 75 a 90 koní, benzínový agregát o výkonu 115 koní a motor upravený na LPG s výkonem 115 koní.

Cena Fordu Transit Connect začíná na částce 371 900 Kč.

Autoři:


Témata: Ford, Ford transit

NejčtenějšíDalší z rubriky

Největší překvapení v Ženevě je nová Toyota Auris. Bude i kombík

Toyota Auris

Že Toyota chystá novou generaci modelu Auris, bylo veřejným tajemstvím, představení konceptu je ovšem jedno z...

Nová Kia Ceed odhalena. Přišla o apostrof, dostala moderní techniku

Třetí generace Kie Ceed se představuje

Třetí generace Ceedu se veřejnosti oficiálně představí začátkem března na autosalonu v Ženevě. Auto stojící na zcela...

Pražský fantom konečně odložil masku. Nový Mercedes A v plné parádě

Nový Mercedes třídy A

To je to auto, které při neustálém brouzdání Prahou dráždilo kolemjdoucí. Bez maskování by budilo méně pozornosti, než...

Najdete na iDNES.cz