Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Motoparagrafy

  9:18aktualizováno  9:18
Je možno zakázat v obci stání některých vozidel na určitých komunikacích?
Felix S.
Je možno zakázat v obci stání některých vozidel na určitých komunikacích?
Felix S., Brno

Zákon o provozu na pozemních komunikacích opravňuje obce, aby v zájmu organizování dopravy svou vyhláškou stanovily místní komunikace v obci nebo jejich úseky v obytné zóně, které nelze užít k stání nákladních vozidel nebo jízdních souprav.

Přestěhovala jsem se z Prahy do Aše. Ráda bych si ponechala na svém automobilu pražskou registrační značku. Je to možné?
L. S., Aš

Není to možné. Zákon č. 56/2001 Sb. zavedl s účinností od 1. července 2001 registraci vozidel podle krajů. Při změně bydliště vlastníka vozidla do jiného kraje přidělí okresní úřad tomuto vozidlu registrační značku s kódem tohoto nového kraje.

Jak za volantem poznám, že smím jet po určitém úseku dálnice nebo silnice pro motorová vozidla, aniž si koupím dálniční kupon?
Gustav H., Vizovice

Pod dopravní značkou "Dálnice" nebo "Silnice pro motorová vozidla" je umístěna dodatková tabulka zobrazující přeškrtnutý dálniční kupon.

Jak poznám, kolik jízdních pruhů má vozovka ve směru mé jízdy, jestliže tyto pruhy nejsou vyznačeny bílými čarami na vozovce?
Petr Š., Borohrádek

Tuto situaci upravuje § 12 odst. 7 zákona o provozu na pozemních komunikacích. Stanoví totiž, že v takovém úseku se jízdním pruhem rozumí část vozovky dovolující jízdu vozidel jiných než dvoukolových (motocyklů) v jízdním proudu za sebou.


Autor:NejčtenějšíDalší z rubriky

Nový systém pozná, že hrozí akvaplaning. Data předá ostatním motoristům

Continental vyvíjí systém varování před  akvaplaningem

Pozor na akvaplaning! Continental vyvíjí systémy, které řidiče varují před hrozícím smykem. Data ze senzorů a využití...

Tesla opět nevyrábí. Musk spí v továrně ve spacáku, zradili ho roboti

Majitel firmy Tesla Elon Musk.

Výroba Tesly 3 opět stojí. Elon Musk věnuje všechen čas tomu, aby jeho automobilka na elektromobily konečně rozběhla...

Ignorování blokového čištění přijde draho, za odtah dáte až čtyři tisíce

Na čištění komunikací v Praze-Vršovicích upozorňují přenosné dopravní značky....

Stále více majitelů aut v Praze zapomíná přeparkovat své vozidlo při blokovém čištění komunikace. Z informací Technické...

Najdete na iDNES.cz