Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

mototrable

aktualizováno 
-
Stal jsem se účastníkem dopravní nehody, kterou sice viník nahlásil, ale neuvedl, že u něj byl zjištěn alkohol v krvi. Policie tuto skutečnost v zápisu pro Českou pojišťovnu uvedla. ČP mi však odmítla uhradit náklady na opravu vozidla s odůvodněním, že z důvodu alkoholu musí nechat proplacení opravy odsouhlasit viníkem, neboť bude celou výši škody vůči němu uplatňovat. Má na to Česká pojišťovna právo?
O.K., Liberec

Česká pojišťovna postupovala správně. Pokud má z nějakého důvodu (např. jízda pod vlivem alkoholu) pojišťovna právo vymáhat na pojištěném náhradu částek, které vyplatila z jeho pojištění, je její povinností informovat ho o tom, tzn. zjistit stanovisko viníka k likvidaci pojistné události. To ale neznamená, že pojišťovna škodu nezaplatí, pouze se likvidace o několik dní oddálí.
Michal Urban, tiskový mluvčí České pojišťovny

Zloději mi ukradli auto, které za jeden den, než je policie dopadla, značně poškodili. Jelikož chci škodu na zlodějích vymáhat, potřebuji doklad o výši škody. Stačí mi potvrzení o její výši vydané opravářem, nebo musím nechat škodu odhadnout nějakým znalcem?
L.K., Praha

Protože se ceny v jednotlivých autoservisech liší, pachatelé by se proti výši škody mohli odvolat. Proto je nutné mít škody na automobilu kvůli případnému soudu odhadnuty soudním znalcem.
Vladimíra Brádlová, právnička České obchodní inspekce

Autor:NejčtenějšíDalší z rubriky

Nový systém pozná, že hrozí akvaplaning. Data předá ostatním motoristům

Continental vyvíjí systém varování před  akvaplaningem

Pozor na akvaplaning! Continental vyvíjí systémy, které řidiče varují před hrozícím smykem. Data ze senzorů a využití...

VIDEO: Jak se obouvá rallyový speciál? Je to alchymie, guma vydrží 100 km

Jan Kopecký spotřebuje na Rallye Šumava maximálně 25 pneumatik

Tovární tým Škody pro iDNES.cz odhalil tajemství závodních pneumatik na Rally Šumava. Tradiční česká soutěž startuje v...

Autofotka týdne: Krása terénních drsňáků, které jindy nepotkáte

Jeep Wagoneer Roadtrip

Tisíce offroadových fanoušků se sjely na každoroční Jeep Safari v utažském Moabu. Automobilka Jeep si už po...

Honda CR-V 2.2 i-DTEC 2014 ·
Honda CR-V 2.2 i-DTEC 2014 ·

r.v. 2014, naj. 95 717 km, diesel
406 000 Kč (s DPH)

Najdete na iDNES.cz