Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Největší koncentrace milionářů a jejich hraček v Česku

  10:30aktualizováno  10:30
Extrémně vysoká koncentrace milionářských "auťáků" je v těchto dnech v pražském Veletržním paláci. Výstava luxusních a drahých aut mmotion09 je letos o poznání chudší než v předešlých letech.

Přehlídka luxusu za miliony otevřela letos v Praze již popáté. Je na ni patrné, že svět zápasí s hospodářskou krizí. "Šetří i naši vystavovatelé, proto jsme se rozhodli udělat tři akce naráz," říká ředitel pořadatele AC Expo Adam Weber.

Milovníci luxusních aut a jiných exkluzivních přibližovadel mohou na výstavu vyrazit s doprovodem. "Odložit" ho mohou třeba do expozice plastické a estetické chirurgie (hlavním tahákem má být expert na liposukci), nebo na výstavu nábytku, kde jsou k mání třeba i klavírní křídla.

Výstava luxusních aut mmotion 09

Dohromady parkuje ve Veletržním paláci více než 200 milionů korun. Auta věhlasných značek doplňují motocykly, veteráni, ale i ultralehké italské vrtulníky. Nechybí Aston Martin, Bentley, Lamborghini, Infiniti, Jaguar, Ferrari a Maserati.

Výstava luxusních aut mmotion 09

I do světa milionářských nákupů dorazila móda slev. "Auto za šest milionů korun lze se slevou pořídit už za pět a půl milionu korun," říká Adam Weber. "Na mmotion nejezdí jen milionáři, ale i mladí fanoušci sportovních vozů, kteří si je teď nemohou dovolit," vysvětluje ředitel výstavy.

Výstava luxusních aut mmotion 09Výstava luxusních aut mmotion 09

"Bohatí budou vždycky bohatí, proto nemáme strach, že by se nepřišli podívat na nové modely vozů Ferrari či Lamborghini," ujišťuje.

Kdo nepořídí v automobilové sekci, najde ve vedlejším sále stánek s diamanty, hi-tech elektronikou, opodál jsou luxusní postele a vířivky, cyklistická kola za statisíce, nebo nemovitosti v Anglii i Karibiku. Specializovaný bankovní ústav nabízí služby zchudlým milionářům, které zasáhla finanční krize.

Výstava luxusních aut mmotion 09

První dny veletrhu jsou pouze pro zvané, v sobotu se na luxusní zboží, mezi kterým budou procházet mládě tygra a modelka ve svatebních šatech za 3,5 milionu korun, mohou přijít podívat i ostatní.

Jak potkat milionáře

Organizátoři očekávají, že by mohlo Veletržní palác navštívit během tří výstavních dnů více než 20 000 lidí. Vstupenka na veletrh nábytku a estetické chirurgie stojí 100 korun, zájemci o mmotion zaplatí 250 korun. Děti do deseti let mají vstup zdarma.

Pořádající agentura má o složení návštěvníků jasno: "Předpokládejme, že pracujete třeba jako poštovní úřednice a s boháči do styku příliš často nepřijdete. Přesto by vám to ani trochu nevadilo. Že nemáte kde pátrat? Aktuálním tipem těchto dnů je veletrh mmotion09 ve Veletržním paláci v Praze, kde jsou k vidění prestižní automobilové značky a tedy i úspěšní muži!" píše se v tiskové zprávě, která na výstavu láká.

Pokud jste milovník aut a po milionářce či milionáři netoužíte, raději 250 korun utraťte jinak. Doby, kdy na mmotion jezdily unikátní prototypy a další auta, která jinde neuvidíte, už jsou asi minulostí...

František Dvořák, redaktor Auto.iDNES.cz

Autoři: ,NejčtenějšíDalší z rubriky

OBRAZEM: Modelky autosalonu Ženeva. Letos možná naposledy

Hostesky Ženeva

Zářící úsměvy, svůdné pohledy, ladné křivky. Kořením autosalonů bývaly krásné dívky. S tím je konec. Firmy reagují na...

Autofotka týdne: Největší hvězda ohromovala Ženevu už před 55 lety

Chevrolet Testudo

To nadpozemsky krásné, subtilní, elegantní auto všichni okukují na autosalonu v Ženevě s nábožnou úctou. Chevrolet...

Vyčistit, přeměřit, zkontrolovat. Až skončí zima, zamiřte do servisu

Ilustrační snímek

Zima se rozhodla na poslední chvíli připomenout, co umí. Motoristé však už začínají spřádat plány na jaro. Po zimní...

Najdete na iDNES.cz