Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Nissan Primera: úsporné a živé svezení

  18:38aktualizováno  18:38
Rychlé a dynamické kombíky jsou stále vyhledávanějším zbožím. Mají-li ke všemu ještě pod kapotou úsporný a silný motor, stávají se oblíbeným náčiním řidičů, kteří se sice chtějí kvalitně projet, ale zároveň potřebují o víkendu odvézt rodinu na výlet. Nissan Primera kombi 2,2 dCi to vše splňuje do puntíku.

hodnocení iDNES 4,1/5

Vůz střední třídy se však nechlubí pouze kvalitními jízdními výkony. Vznětový, téměř stočtyřicetikoňový agregát, nejen že umí s autem pořádně zacvičit, ale je i relativně úsporný. Japonské automobilky vždy přicházely s nejneuvěřitelnějšími elektronickými vymoženostmi, ani primera nezklame.

VNĚJŠÍ VZHLED* INTERIÉR A KUFRBEZPEČNOSTMOTOR A SPOTŘEBA * JÍZDNÍ VLASTNOSTI * CENA

"Videohra" uprostřed přístrojové desky primery, mimo všech klasických prvků výbavy starajících se o komfort (audiosoustava, klimatizace...), obsahuje také velmi podrobný palubní počítač a především PARKOVACÍ KAMERU.  Díky ní je s primerou nejen radost jezdit, ale i couvat.

Může se hodit

Nové i ojeté automobily Nissan můžete koupit
na www.automodul.cz

Vůz má velmi specifický design karoserie, který však pravděpodobně více vyhovuje mimoevropským zákazníkům. Během týdenního testování testovacím jezdcům a posádce do "oka příliš nepadla".

Bohužel pro primeru, právě netradiční karoserie která vzbuzuje spíše rozpaky než obdiv, může tomuto bezesporu velmi povedenému vozu odlákat řadu zákazníků.

Naopak velmi zdařilý je interiér, jeho provedení je velmi precizní. Ani netradiční pojetí pracoviště řidiče nesnese nejmenších námitek.

VNĚJŠÍ VZHLED
Mimo kombi je možné třetí generaci primery pořídit jako hatchback, nebo sedan. Všechny karosářské verze se vyznačují velkou dávkou originality.

Kombi se z většiny pohledů jeví víceméně jako jednolitá "neotesaná" hmota bez výraznějšího vizuálního oddělení jednotlivých částí karoserie. Nejdynamičtějším momentem je při pohledu ze strany linie střechy přecházející v zadní páté dveře.

Primera má vysoké boky, které svou mohutností poskytují posádce potřebnou dávku bezpečí.

Při čelním pohledu má vůz dosti "tupý" výraz - pozorovatel nenajde ani náznak komplikovanějšího tvarování. Inspirací byla designérům pravděpodobně krabice od bot.

Autoři:NejčtenějšíDalší z rubriky

Okreskový raubíř Mégane RS žhaví gumy. Už jsme s ním jeli

Renault Mégane RS

Mégane RS byl vždycky nejlepším renaultem, alespoň z pohledu řidičských zážitků, to je bez diskuze. Teď žhaví gumy...

Mistr Omotenashi. Lexus LS má otoman a výplně dveří za 375 tisíc

Lexus LS 500h

Jako nic z Japonska, nejde ani termín „omotenashi“ vyložit jedním slovem. Je to jakási „předvídavá pohostinnost“, nový...

Alfa Stelvio Quadrifoglio je supersport mezi SUV, už jsme s ní jeli

Alfa Romeo Stelvio Quadrifoglio Verde

Zkřížit SUV a sporťák je úkol, který se dnes snaží splnit většina automobilek. Pravda, připomíná to zadání podojit...

Najdete na iDNES.cz