Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Nový dopravní web iDNES je na světě

  14:07aktualizováno  14:07
Nejpřehlednější a nejrozsáhlejší dopravní servis najdete na zbrusu novém informačním webu rodiny iDNES, který vzniká ve spolupráci se společností ABA. Zadejte si ve vyhledávači http://doprava.idnes.cz a dostanete informace o stupních dopravy, uzavírkách a nehodách, poradíme Vám, který hraniční přechod je nejprůjezdnější nebo naopak, která horská střediska jsou nesjízdná.

Dopravní zpravodajství na iDNES

Internetový on-line magazín iDNES opět rozšiřuje svou nabídku zpravodajství, tentokrát o nejaktuálnější informace z oblasti dopravy. Ve spolupráci se společností Autoklub Bohemia Assistance (ABA) vzniklo na adrese abadoprava.idnes.cz nejrozsáhlejší dopravní zpravodajství na českém internetu.

Ve své oblasti jedinečný web vyniká přehledností a jednoduchostí ovládání. Všechny motoristické informace jsou přehledně uspořádány do několika skupin - podle regionů, horských oblastí, hlavních tahů, hraničních přechodů apod.

Na stránce jsou průběžně doplňovány aktuální informace o dopravní situaci ve všech regionech naší republiky, o nejdůležitějších uzavírkách, omezeních či dopravních nehodách. Pro horské oblasti (Beskydy, Jeseníky, Jizerské hory, Krkonoše, Krušné hory, Orlické hory, Šumava) je připraveno podrobnější zpravodajství o sjízdnosti jednotlivých silnic, stejně tak jsou uživatelům iDNES k dispozici detailní informace o dopravní situaci na hlavních dálničních tazích v ČR i o čekacích dobách na všech důležitých hraničních přechodech.

"Aktuální dopravní zpravodajství bude vhodně doplňovat mozaiku informací, které denně přinášíme na iDNES. Věříme, že si mezi návštěvníky portálu najde velice rychle své stálé příznivce," říká Stanislav Holec, ředitel multimediální divize MAFRA.

Obchodní ředitel a člen představenstva ABA Igor Mandík k tomu dodává: "O uveřejnění našeho zpravodajství na internetu jsme uvažovali již delší dobu. Od roku 2001 jsme největším poskytovatelem dopravního zpravodajství v České republice, s velmi hustou sítí zdrojů zpráv a propracovaným systémem jejich ověřování. Partnerství s iDNES se nám proto vzhledem k jeho postavení mezi zpravodajskými servery jeví jako nejvýhodnější."

Okruh informací, které přinášíme na stránce abadoprava.idnes.cz, budeme postupně rozšiřovat. Pro nadcházející letní sezónu připravujeme například kompletní dopravní zpravodajství z nejnavštěvovanějších evropských letovisek.

O společnosti MAFRA:

Společnost MAFRA, a.s. je vydavatelem deníku Mladá fronta DNES, titulu s nejobsáhlejší redakční i inzertní částí, s nejvyšším nákladem a s největším počtem čtenářů v České republice. Od roku 1998 je i vydavatelem internetového on-line magazínu iDNES, který se v průběhu dvou let stal nejnavštěvovanějším zpravodajským serverem na českém internetu.  iDNES je nositelem ocenění v anketě Zavináč 2000 - v kategoriích "Nejlepší zpravodajský web" a "Nejlepší WAP stránky".

V tomto období se iDNES navíc transformoval z čistě zpravodajského serveru na portál sdružující několik různě tematicky zaměřených serverů, ale také poskytující služby a provozující elektronický obchod. Do rodiny serverů iDNES patří mimo jiné inzertní databáze, cestovatelský server, rozsáhlý web pro motoristy s vlastním zpravodajstvím a dalšími službami včetně autokatalogu, kulturní informační servis KIS, regionální servery, elektronický obchod ShopCenter, server o bydlení Dům a byt, specializovaný server o světě počítačů technet a finanční server Fincentrum. V oblasti služeb nabízí portál iDNES katalog www stránek, databázi firem a živnostníků, překladové slovníky a výkonný fulltextový vyhledávač Empyreum ™ Fulltext.

V lednu 2001 vstoupila společnost MAFRA, a.s. do společnosti Mobil Media a.s., vydavatele technického zpravodajství Mobil.cz a Palmare.cz, provozovatele největšího herního portálu BonusWeb.cz, diskusního e-mailového serveru Pandora.cz a on-line inzertního serveru Jarmark.cz. Všechny tyto servery se tak staly součástí portálu iDNES.

Od června roku 2001 funguje na adrese radio.idnes.cz zpravodajsko-informační internetové rádio s desetihodinovým živým vysíláním denně a aktuální zpravodajství přináší i první internetová televize u nás na adrese tv.idnes.cz. Většinu informací čerpá ze zdrojů redakcí iDNES, MF DNES a televizní agentury TVD.

Od začátku roku 2002 přinášíme na kontaktních stránkách iDNES info.idnes.cz informace o novinkách na iDNES a nabízených reklamních službách.

O společnosti ABA:

Autoklub Bohemia Assistance, a.s. nebo krátce "ABA", jak je známa mezi nejširší veřejností, je dominantním subjektem na poli asistenčních služeb motoristům - s největším počtem klientů a provedených zásahů (celkem 45 738 v roce 2001). Na jednotném telefonním čísle 1240 má NONSTOP přístup k asistenční pomoci každý, kdo má jakýkoliv problém se svým vozidlem, až už doma nebo v zahraničí. Obrovské množství zákazníků - více než 3,8 milionu - má pak na uvedeném telefonním čísle přístup ke všem službám se slevou, či zdarma, v rámci povinného ručení či havarijního pojištění velkých českých pojišťoven.
ABA jako jediná asistenční služba motoristům v České republice obdržela již v roce 2000 prestižní certifikát kvality ISO 9001, který osvědčuje vysoký standart kvality poskytovaných služeb.

Od roku 2000 se ABA zabývá také komplexním zpracováním dopravních informací. Přímo v centrále společnosti bylo vytvořeno Středisko dopravních informací, které ABA vybudovala ve spolupráci s redakcí Zelené vlny Českého rozhlasu 1 Radiožurnál. Vzniklo tak dopravní centrum, s největším počtem zdrojů zpráv, s dokonalým systémem jejich ověřování a dnes již také s největším počtem odběratelů. Služeb dopravního střediska - Infocentra ABA - využívá nejen Český rozhlas, ale i další rozhlasové stanice, vydavatelé denního tisku, či mobilní operátoři. Od roku 2001 je Infocentrum ABA jednoznačně nejlepším zdrojem původního aktuálního dopravního zpravodajství nejširší veřejnosti. (Za rok 2001 bylo vydáno celkem na 22 000 zpráv - bez vydaných SMS zpráv pro mobilní operátory, kterých je řádově 1,2 milionu.)

Vedle těchto činností je ABA také distributorem a prodejcem dálničních kuponů, prodává asistenční karty s pojištěním léčebných výloh v zahraničí, zajišťuje bezpečnost a plynulost sportovních motoristických podniků. Známá je také jako zřizovatel a správce Dětské dopravní nadace, která pomáhá dětským obětem tragických dopravních nehod.

Autor:Nejčtenější

Nohu z plynu! Policie bude ve středu měřit na každém rohu, víme kde

(Ilustrační snímek)

Policisté budou ve středu 18. dubna měřit rychlost na stovkách míst v celé České republice, která vybrali občané....

Všichni dealeři Opelu dostanou výpověď, jsou málo produktivní

Opel Grandland X

Opel chystá v Evropě rozsáhlou úpravu prodejní sítě. Všichni dealeři dostanou výpověď, týkat se to bude i České...Tesla opět nevyrábí. Musk spí v továrně ve spacáku, zradili ho roboti

Majitel firmy Tesla Elon Musk.

Výroba Tesly 3 opět stojí. Elon Musk věnuje všechen čas tomu, aby jeho automobilka na elektromobily konečně rozběhla...

Tesla Model S je méně ekologická než diesely, ukázala analýza ADACu

auto, spaliny, diesel (ilustrační snímek)

Německý autoklub se ve svém aktuálním testu nesoustředil jen na emise, které vznikají při provozu, ale i na výrobu...

Kamufláž, která nefunguje: nálepky na SPZ proti radarům jsou vyhozené peníze

Facebookové stránky nabízejí polep na SPZ proti radaru, po osvícení bleskem...

Přelepte, posprejujte SPZ a zákon vás nedohoní. Internet je plný tipů, jak bez rizika zakrýt registrační značku, aby ji...

Další z rubriky

Kamufláž, která nefunguje: nálepky na SPZ proti radarům jsou vyhozené peníze

Facebookové stránky nabízejí polep na SPZ proti radaru, po osvícení bleskem...

Přelepte, posprejujte SPZ a zákon vás nedohoní. Internet je plný tipů, jak bez rizika zakrýt registrační značku, aby ji...

Nová čínská škoda v plné parádě: Kamiq představili ambasádě v Pekingu

Škoda představila na českém velvyslanectví v Pekingu nové městské SUV pro...

Potvrzeno. Nové městské SUV ze škodovky určené pouze pro čínský trh ponese název Kamiq. Automobilka Škoda Auto jej v...

Čína zruší povinnou účast domácích značek na výrobě cizích aut

Výroba octavií v čínském Ningbo nedaleko Šanghaje. Zbrusu nová továrna otevřela...

Čína do roku 2022 zruší limity pro podíl zahraničních investorů ve firmách v automobilovém sektoru a umožní jim tak...

Najdete na iDNES.cz