Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

O Rolls-Royce v Česku není zájem, už pět let žádný nepřibyl

  18:41aktualizováno  18:41
Luxusní vůz britské značky Rolls-Royce si v Česku nikdo nepořídil již nejméně pět let. Podle statistiky byl poslední vůz zaregistrován v roce 2000, před tím byly zaregistrovány dva vozy v roce 1996. Celkem v tuzemsku podle Centrálního registru vozidel vlastní Rolls-Royce 12 lidí. Další nejméně desítka vozů značky, která 15. března oslaví stoleté výročí prvního vyrobeného vozu, ve statistice nefiguruje a jezdí na veteránských značkách.

ROLLS-ROYCE

Před sto lety byl vyroben první rolls
...VELKÁ PŘÍLOHA

Podle odborníků dávají bohatí kupci v poslední době většinou přednost sportovnějším vozům, jako je Ferrari, či Maserati, nebo si pořídí méně okázalý Mercedes, či Audi za méně peněz.

Přes téměř nulový zájem, který odpovídá výjimečnosti a hlavně cenové úrovni vozu, lze auto značky v tuzemsku pořídit přes několik individuálních dovozců, například společnost ImpeXcar. Cena nového vozu začíná na zhruba devíti milionech korun. Skromnější zájemce může sáhnout po ojetině, kterou v současnosti na trhu reprezentuje jediný vůz, model Silver Spur z roku 1996, který je k mání v jednom královéhradeckém autobazaru za 3,2 milionu korun.

Ještě dostupnější, alespoň co do pořizovací ceny, bývají veteránské vozy. V současnosti je například možné koupit Rolls-Royce Silver Cloud II z roku 1961 za 750.000 Kč, Silver Shadow Saloon z roku 1969 za 580.000 Kč nebo předválečné vozy za cenu přes jeden milion korun. Podle znalců se ani v této kategorii cena u kompletního vozu většinou nedostane pod půl milionu korun.

Komu stačí jen zažít pocit majitele vozu luxusní značky, může si jej na pár hodin pronajmout. Například společnost 3-stateLimo nabízí tříhodinový pronájem modelu Silver Spur za 4500 korun. V ceně je láhev sektu a 60 km jízdy. Za 300korunový příplatek může zájemce využívat bar umístěný v automobilu.

Zřejmě nejznámějším českým majitelem Rolls-Royce je podnikatel Fidelis Schlée, který, stejně jako britská královna, vlastní model Flying Spur za zhruba 17 miliónů. Již před tím koupil ojetý rolls po zpěvákovi Rolling Stones Micku Jaggerovi. Majitelé vozů značky se sdružují například v Rolls-Royce Enthusiasts' Clubu. Jeho česká odnož má zhruba dvě desítky členů.

Rolls-Royce Flying Spur

Autor:NejčtenějšíDalší z rubriky

VIDEO: Podívejte se, jak trénuje rallyový speciál na rozbité české cesty

Škoda Fabia R5

U Valašského Meziříčí startuje 37. Kowax Valašská rally ValMez. Je úvodní soutěží letošního mistrovství republiky v...

Černobílá krása analogu. Moderní autosalon čočkou prastarého fotoaparátu

Autosalon Ženeva 2018

Skoro čtyřicet let starý fotoaparát Plaubel Makina si vzal letos na autosalon do Ženevy Petr Uher. Vznikly z toho fotky...

Policie shání 2500 aut. O vítězi rozhodne spotřeba, nechá ji sama změřit

Ilustrační foto

Policie ČR vypsala obří tendr na dodávku 2500 nových osobních vozů. Chce jednoho dodavatele, připraveno má až dvě a...

Najdete na iDNES.cz