Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Praha je ucpaná a zavřená. Přinášíme tipy, kudy projet

  11:15aktualizováno  11:15
Praha je kvůli povodňové pohotovosti uzavřená. Doporučení řidičům, aby do města nezajížděli, vcelku fungují, ale i tak jsou některá místa ucpaná. Kudy uzavřené úseky a stojící kolony objet, radí exkluzivně pro iDNES.cz pražští taxikáři.

Zaplavená ulice v pražské Libni. (4. června 2013) | foto:  Michal Šula, MAFRA

"Prahou jsem včera projel nečekaně plynule, ale nakonec jsem poslední kilometr na Smíchově jel do práce hodinu," popisuje svou zkušenost Josef Kulíšek, který pracuje na pražském Andělu.

Michaela Škardová z Ústředního automotoklubu (ÚAMK), který sestavuje servis dopravního zpravodajství, vypočítává místa, která jsou kvůli povodním uzavřená, nebo chronicky ucpaná.

Kde hledat informace

Mapku s místy, která jsou kvůli povodním zavřená, několikrát denně aktualizuje pražská Technická správa komunikací. V podobě PDF souboru je dostupná na zde.

Aktuální dopravní situaci zjistíte v dopravním zpravodajství na iDNES.cz. Na stránce Doprava.iDNES.cz je přehled uzavírek, nehod i webkamery sledující exponovaná místa. To vše vidíte přehledně v jedné mapě. Značky vás upozorní na události na komunikaci s přesným určením místa. Nejužitečnější funkci je sledování plynulosti dopravy. Aktuální hustotu zobrazují barevné proužky. Stránka je dostupná i z chytrých mobilních telefonů.

"Celý den je ucpaná celá Štěrboholská radiála od Prahy 9 ve směru na Prahu 5, potom Pražský okruh, který stahuje dopravu z uzavřených cest v okolí Vltavy. Plná je také magistrála, Kbelská ulice a pak kopec K Barrandovu směrem do centra," vypočítává. "Uzavřená je Strakonická ulice od sjezdu na Pražský okruh po Barrandov, pak zaplavený Těšnovský tunel, Most barikádníků a Holešovičky a Hořejší nábřeží," uzavírá Škardová z ÚAMK.

Riziková místa se dají objet, objízdné trasy a skuliny, kterými kolonu minout, mají nacvičené hlavně řidiči taxislužeb. Exkluzivně pro iDNES.cz je prozradili taxikáři Kurýr Taxi: "Štěrboholská radiála od Prahy 9 na Prahu 5 se dá objet například po Českobrodské, Koněvově až na křižovatku U Bulhara, zde najet na magistrálu, Žitnou ulicí do Resslovy, přes Jiráskův most na Prahu 5," radí provozní manažer Kurýr Taxi David Kadlec.

Pražský okruh je podle Kadlece často jednodušší vypustit z itineráře a jet přes město. "Ve směru z Říčan na letiště je využitelná pražská magistrála až na Veletržní, poté na Korunovační, Československé armády, Evropskou, Pražský okruh využijeme v posledních asi dvou kilometrech."

Magistrála se dá ve směru z Jižního města do centra objet přes Chodov, Spořilov, Vršovice, Vinohrady, Žižkov a vyjet například až u hudebního divadla Karlín.

"Kbelskou objedeme využitím nájezdu na Prosek a Letňany jinudy než přímo po Kbelské," radí. "Například využití ulic Freyova, Vysočanská, poté na Libereckou, nebo u Billy na Proseku odbočit vpravo na Proseckou a následně Tupolevovu," vypočítává. Pokud jedete opačným směrem, je často jednodušší vystát kousek Kbelské dolů z kopce a najet na Pražský okruh, který vás dovede na Černý Most.

Na opačném konci města ulici K Barrandovu taxikáři objíždějí třeba ulicemi Ke Smíchovu (Slivenec), K Homolce, V Dolích, Starochuchelskou a dole v Chuchli najedou na Strakonickou. 

"Stejně se dá využít Pražského okruhu, sjet na Zbraslav a odtud pokračovat po Strakonické do centra," dodává. Strakonická je však kvůli povodním uzavřena. Na to má David Kadlec další fígl. Vcelku rychle se to dá objet zdánlivě hodně dlouhou trasou přes Řeporyje, Nové Butovice a Jinonice.

Hořejší nábřeží na Smíchově je podle Kadlece často jednodušší a rychlejší objet po druhém břehu Vltavy a přejet přes jiný most na smíchovskou stranu.NejčtenějšíDalší z rubriky

Děti trpí v autech jako v peci, nenechávejte je v sedačkách ani minutu

Spící dítě v autě

Nejprve tříletá holčička v Brně, poté o půl roku mladší dítě na Slovensku. Zapomenuté v autě a upoutané do sedačky...

Bouračky v zahraničí jsou o dost dražší, zkontrolujte si pojistku

Ilustrační snímek

Češi způsobili v roce 2017 v cizině při dopravních nehodách téměř 3800 škod za 340 milionů Kč, zatímco o rok dříve to...

Sprintující kolosy: závody trucků jsou náramná podívaná

Závody trucků na Hungaroringu

Maďarský okruh Hungaroring hostil v půli června druhý podnik evropského šampionátu FIA European Truck Racing...

Najdete na iDNES.cz