Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Petr Svěcený nenávidí tuningáře

  14:45aktualizováno  14:45
Petr Svěcený nechce mít doma dvě škodovky, i když proti této značce nic nemá. A dospěl do stadia, kdy potřebuje kombíka - kvůli kočárku a golfovému setu. Sportovní redaktor a fotbalový komentátor České televize Petr Svěcený teprve pár měsíců jezdí v novém Opelu Astra Caravan. Předchozí auto ale neprodal. „Škoda Octavia zůstala v rodině. Teď s ní jezdí manželka,“ říká.

Nedávno jste koupil nové auto. Proč právě Opel Astra Caravan?
Už jsem se dostal do životního období, kdy si pořizuji kombíky. Určitě se na tom podepsaly potřeby rodiny. Přitom mě tahle kategorie aut vůbec neoslovovala.

Ještě v době výběru nového auta jsem přemýšlel spíš o tom, že starší octavii nahradím novým modelem. Jenže pak mi došlo, že věčně vozím golfové hole, je potřeba pohodlně odvézt kočárek... 

A proč jste si tedy nekoupil Octavii combi?
Nakonec jsem se rozhodl, že zkusím něco jiného. Škodovku „zdědila“ manželka a já nechtěl mít doma dvě podobná auta. To však neznamená, že bych se škodovkou nebyl spokojený. Je možné, že se k domácí značce časem vrátím. 

Jiné auto než opel vás tedy nezaujalo?
Já mám výběr zúžený. Nechci francouzskou nebo italskou značku. Víc věřím německým vozům. Nejsem na auta machr, ale co slýchám, u německých značek máte větší záruku, že auto bude jezdit bez problémů. 

Pokaždé si kupujete nové auto?
Nové auto jsem si koupil jen dvakrát. Jedno bylo ojeté po tchánovi a jedno také mírně jeté, ale s jeho doporučením. Sám bych do bazaru v žádném případě nešel. 

Kdy jste začal řídit?
Papíry jsem si udělal hned po dokončení gymnázia. Předtím jsem jezdil maximálně na babetě. Motorky mi ale k srdci nepřirostly. Sice rád rychle a nebezpečně jezdím na lyžích, ale už na té babetě jsem neměl dobrý pocit. Líp se cítím v autě. 

Rychle lyžujete. Rychle jezdíte i v autě?
Dřív možná ano, ale tím, jak člověk stárne, jezdí opatrněji. 

Jaké bylo vaše první auto?
To byla Škoda Felicia, kterou jsem si koupil ve dvaadvaceti letech. Po ní následovala další Felicia, Škoda Octavia a teď Opel Astra Caravan.

Máte nějakou oblíbenou značku?
Když odhlédnu od financí, tak musím říct Volvo. Hodně se mi líbí velký model XC 90. Ale tohle auto není na ježdění po Praze. 

Jako fotbalový komentátor se stýkáte s fotbalisty. Co si myslíte o těch, kteří si kupují auta za miliony korun?
K jejich životnímu stylu to patří. Jsou to mladí kluci, kteří ve své branži něco znamenají, a proto vydělávají dost peněz. Tak proč by si neudělali radost? 

Pravidelně komentujete fotbalová utkání v zahraničí. Kam jezdíte nejraději?
Dobře se jezdí směrem na Paříž, případně do Nizozemska - v Německu najedete na dálnici, po které dojedete skoro až ke stadionům. Jenže se na tu německou dálnici musíte dostat, a to je na našem území pořád ještě problém. 

Dlouhé cesty za volantem auta vám tedy problém nedělají?
Když mám komentovat utkání Ligy mistrů a nehraje se zrovna v Anglii nebo Španělsku, před cestou letadlem preferuji jízdu autem. 

Co říkáte na amatérské úpravy aut?
To úplně nenávidím. Nechci odsuzovat všechny tuningáře, ale mám pocit, že naprostá většina z nich jezdí v dost tragických autech, která navíc často nezvládají. Občas z nich ta agresivita přímo sálá.

Úplně „nejradši“ mám řidiče ve starém opráskaném BMW s černými skly, kteří jsou schopní na vás naběhnout s baseballovou pálkou, protože jste jim včas neuhnul z cesty. Nedej bože, když si dovolíte na ně třeba zatroubi.

 

RADĚJI NOVÉ Petr Svěcený přiznává, že autům po technické stránce příliš nerozumí. Proto by si ojetý vůz v bazaru nikdy nekoupil.

Autoři:


Nejčtenější

Boj proti mamataxi začíná. Vídeňská škola jim dala stopku

Ilustrační snímek

Od září do začátku listopadu letošního roku probíhá před základní školou ve Vereinsgasse ve vídeňské čtvrti...

Ministerstvo chce otestovat odbočování na červenou a na dálnici 140 km/h

Odbočení na červenou umožňuje řidičům v Německu plechová tabulka se zelenou...

Kdo se podíval do Ameriky, vzpomíná na to jako na skvělou věc: odbočit doprava se může na křižovatce, i když svítí...Děti se před školou bojí, rodiče ignorují dopravní předpisy, tvrdí sdružení

Klasická situace před jednou ze základních škol v Praze. Rodiče vezou děti do...

Děti v Praze vozí čím dál častěji do školy jejich rodiče, zjistilo občanské sdružení Pražské matky. Podle něj...

KVÍZ PRO ŘIDIČE: Zvládli byste závěrečný test v autoškole? Otestujte se

Ilustrační snímek

Vyzkoušejte si, zda byste obstáli při závěrečném testu v autoškole. V novém seriálu iDNES.cz postupně najdete dvanáct...

Autofotka týdne: Kalendář na třináct měsíců ozdobí dílnu

Kalendář Liqui Moly na rok 2019

Krásky z plakátů byly neodmyslitelnou ozdobou dílen a plechových šatnových skříněk. Dnes jich je o poznání méně. Nový...

Další z rubriky

Unikátní Mini se na iDNES.cz vydražilo za 850 tisíc korun

Mini pomalované Lucou Stradivarim

Aukce o unikátní Mini Cooper upravený designérem Lucou Stradivarim na iDNES.cz skončila velmi úspěšně. Vyvolávací...

Elektromobilita startuje. Audi e-tron chce být především normální SUV

Audi e-tron

Audi oficiálně představilo svůj první sériový elektromobil e-tron. SUV slibující dojezd přes 400 kilometrů se ukázalo v...

Elektrifikace je dražší, než se myslelo. Šéf VW na ni musí vydělat

Nová platforma koncernu Volkswagen pro elektrická auta

Když Herbert Diess prezentoval v předvečer autosalonu v Šanghaji na jaře 2017 koncept elektrického vozu, zářily mu oči....

Najdete na iDNES.cz