Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Podoba elektrického Opelu Ampera odhalena

  11:00aktualizováno  11:00
Opel na autosalonu v Ženevě představí očekávaný koncept vozidla na elektrický pohon s názvem Ampera. Už nyní víme, jak bude vypadat.

Opel Ampera | foto: Evropský úřad pro průmyslový design

Z Evropského úřadu pro průmyslový design v poslední době uniklo už několik skic připravovaných automobilů. Zatím posledním únikem je podoba připravovaného konceptu Opelu Ampera na elektrický pohon. Kromě toho zaúřadovaly i fotoaparáty autošpionů.

Opel Ampera je postaven na stejném základu jako americký Chevrolet Volt. Jak dokazují uniklé skici, jedná se v případě opelu pouze o mírně upravený americký vůz. Změněny jsou pouze přední část a záď konceptu.

Opel Ampera

Na přídi zaujmou extravagantní průduchy pod předními světlomety. Jiná je samozřejmě přední maska. Na zádi najdeme jiné světlomety, jinak se oba vozy výrazně neliší. Další výraznou změnou je nový design litých kol.

Opel Ampera

Hlavní devizou připravovaného hybridního opelu je možnost ujet až 60 kilometrů na jedno dobití z běžné 230voltové elektrické zásuvky. Po ujetí 60 kilometrů nastupuje klasický spalovací motor, ten ale pouze dobíjí Li-Ion baterie.

Opel Ampera

Opel Ampera se v Ženevě představí jako koncept, který by se neměl příliš lišit od finálního provedení. Do prodeje se hybridní opel (a také Vauxhall) dostane až po uvedení Voltu na severoamerický trh. Reálně se tak jeví rok 2011.

Autoři:NejčtenějšíDalší z rubriky

Pražský fantom konečně odložil masku. Nový Mercedes A v plné parádě

Nový Mercedes třídy A

To je to auto, které při neustálém brouzdání Prahou dráždilo kolemjdoucí. Bez maskování by budilo méně pozornosti, než...

Nová Audi A6 startuje. Nejdůležitější jsou nafťáky, dieselgate navzdory

Audi A6

Vypadá jako o kousíček zmenšená vlajková loď ingolstadtské značky. Od A8, která před nedávnem vstoupila do prodeje,...

Prozkoumali jsme nový Peugeot 508. Je nádherný, uvnitř místem neplýtvá

Peugeot 508

Nový zástupce značky Peugeot ve střední třídě je lehčí, ale také menší než předchůdce. Praktické vlastnosti velkoryse...

Najdete na iDNES.cz