Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Policie prověřuje obchodní praktiky autobazaru AAA Auto Praha

  17:03aktualizováno  17:03
Policie zjišťuje, co je pravdy na tom, že největší český prodejce ojetých vozů AAA Auto Praha používá ve vztahu ke svým zákazníkům nekalé obchodní praktiky. Obvodní policie Prahy 8 ověřuje informace na základě dvou trestních oznámení od nespokojených klientů autobazaru, řekl ČTK policejní rada, který má případ na starosti. Autobazar obvinění popírá a brání se rovněž trestním oznámením.

Jeden z klientů František Horejc podal trestní oznámení kvůli důvodnému podezření z rozsáhlého organizovaného zločinu. Hovoří rovněž o tom, že transakcí se účastní i lidé ze společnosti ČP Leasing, na tuto firmu si stěžuje i další zákazník. ČP Leasing se dnes proti tomuto nařčení ohradil. "Společnost AAA Auto Praha s námi spolupracovala v průběhu roku 2001, ale v žádném případě nešlo o vztah exkluzivní," uvedl v tiskovém prohlášení generální ředitel ČP Leasingu Miloš Stibor. Dodal, že každý klient si mohl vybrat, jaké leasingové firmě dá přednost.

Horejc si v autobazaru loni prostřednictvím ČP Leasingu koupil osm let starý mercedes. Po chvíli ale zjistil, že má vady, a proto ho chtěl reklamovat. "Reklamaci na místě bez jakékoli technické prohlídky odmítli, a to rutinně," tvrdí. Mluvčí společnosti Automobile Group, která bazar provozuje, však tvrdí, že Horejc byl ještě před koupí seznámen s tím, že jde o vůz kategorie C. "Tento bod byl zanesen také do smlouvy, kterou pan Horejc s naší společností podepsal. V kupní smlouvě je jasně uvedeno, že technický a provozní stav vozů zařazených do kategorie C je horší než dobrý, a že jejich provoz je tudíž podstatně ovlivněn," sdělil ČTK mluvčí Roman Šubert. 

Námitky Horejce odmítla i firma ČP Leasing, která uvedla, že jí dluží peníze a nereaguje na návrhy změn ve splátkovém kalendáři. "Protože nám rovněž odmítl předat automobil, podali jsme na něho trestní oznámení," prohlásil šéf ČP leasingu.

Horejc přiznává, že smlouvu podepsal bez přečtení. Tvrdí ale, že byl k podpisu manipulován. "Svéráznými metodami a taktikami jsem byl úmyslně manipulován a veden k podpisu smlouvy vyhotovené 'standardně' ze strany Automobile group.a.s. a využitím psychologického nátlaku jsem byl veden k podpisu oné smlouvy bez
přečtení," uvedl Horejc.

Bazar je podle něj s leasingovou společností ČP Leasing spolčen a doporučuje ji klientům, kteří nemají dostatek hotovosti. "Můj oprávněný dojem, že se jedná o organizované zločinecké sdružení, zesiluje skutečnost, že představitelé ČP
Leasing jsou přítomni při nesčetných podobných transakcích a praktikách takzvané Automobile group.a.s.," dodal. 

Na praktiky ČP Leasing si skrze trestní oznámení na největší český autobazar stěžuje i další klient. "Zákazník si zakoupil vůz, který posléze vrátil. Není však spokojen s vyúčtováním, které mu leasingová společnost poskytla," uvedl policista.
Policie nyní obě oznámení ověřuje a chystá se v nejbližších dnech vyslechnout odpovědné pracovníky autobazaru. 

AAA Auto Praha se již začal bránit. "Naše společnost podala 2. července na pana Horejce trestní oznámení pro poškozování cizích práv...Horejc zveřejnil na internetu, který je sledován převážnou většinou našich klientů, lživé zprávy, které měly záměrně očernit naši společnost," uvedl Šubert.  Autobazar se stal terčem kritiky už v lednu. Tehdy týdeník Reflex zveřejnil článek, v němž nelichotivě popisoval obchodní praktiky tohoto podniku.

Autor:NejčtenějšíDalší z rubriky

Vyznáte se v typech karoserií? S naším přehledem se z vás stane profík

Opel Astra Sports Tourer

Kombík od kabrioletu pozná snad každý. Víte však, co je třeba landaulet, nebo jak se liší roadster od targy? Přinášíme...

Na co si dát pozor při koupi ojetiny? Varováním je vycíděný motor i exekuce

Ilustrační snímek

Při koupi staršího auta si musíte dávat pozor nejen na jeho technický stav. Stále častějším problémem jsou vozy,...

Nová čínská škoda v plné parádě: Kamiq představili ambasádě v Pekingu

Škoda představila na českém velvyslanectví v Pekingu nové městské SUV pro...

Potvrzeno. Nové městské SUV ze škodovky určené pouze pro čínský trh ponese název Kamiq. Automobilka Škoda Auto jej v...

Najdete na iDNES.cz