Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Policie: ženy za volantem nejsou horší než muži

  11:13aktualizováno  11:13
Tvrdí to ostravští policisté. "S ohledem na počet řidiček zavinily ženy v loňském roce přibližně stejné množství nehod jako muži," řekl šéf ostravského dopravního inspektorátu Miroslav Pech. Muži loni zavinili na 1700 kolizí, řidičky pak 423 nehod. "Ženy jsou za volantem mnohem ohleduplnější, zodpovědnější a opatrnější. Na druhou stranu ale tímto postojem někdy brzdí provoz. Nelze však plošně všechny ženy za volantem označit za špatné řidičky," doplnil Pech.

Ostravští policisté v posledních letech zaznamenali výrazný nárůst počtu dopravních nehod. Zatímco v roce 1990 vyjížděli k 2800 kolizím, loni už řešili 5600 havárií. "Situace se stabilizovala a dramatický nárůst se zastavil. Letos jsme řešili 4061 nehod, což bylo jen o 27 více než za stejné období loňského roku," uvedl Pech. Výrazně vzrostla i způsobená škoda. "Je to tím, že nyní po silnicích jezdí mnohem dražší automobily," řekl. 

Nárůst počtu dopravních nehod v posledních letech ovlivnil i houstnoucí provoz. "Prostupnost komunikací zůstala stejná, ale množství aut se výrazně zvýšilo," uvedl zástupce ředitele ostravské policie Jiří Veselý. V roce 1990 dopravní inspektorát ve městě evidoval 90.000 automobilů. "Loni jich bylo už  131.000," doplnil.

Policisté si také stěžují na nezodpovědné chování některých řidičů. Pech uvedl příklad, kdy muž projížděl úsek s maximálně povolenou rychlostí 90 kilometrů v hodině rychlostí o 103 kilometry vyšší. "Stalo se nám i, že jsme řidiči během kontroly
naměřili v krvi 3,5 promile alkoholu," doplnil. Připomněl i případ, kdy nezkušený řidič na velmi krátkém úseku naboural 11 zaparkovaných automobilů.

Autor:NejčtenějšíDalší z rubriky

Tesla Model S je méně ekologická než diesely, ukázala analýza ADACu

auto, spaliny, diesel (ilustrační snímek)

Německý autoklub se ve svém aktuálním testu nesoustředil jen na emise, které vznikají při provozu, ale i na výrobu...

Tesla opět nevyrábí. Musk spí v továrně ve spacáku, zradili ho roboti

Majitel firmy Tesla Elon Musk.

Výroba Tesly 3 opět stojí. Elon Musk věnuje všechen čas tomu, aby jeho automobilka na elektromobily konečně rozběhla...

VIDEO: Hasič popisuje, jak se rozstřihává auto

Hyundai Tucson upravený pro výcvik hasičů

Sloupek čelního skla pod střechou, ten prostřední kousek nad horním úchytem bezpečnostního pásu, ty se stříhají taky. A...

Seat Leon 1.8 TSi-118kw-75.000 KM!
Seat Leon 1.8 TSi-118kw-75.000 KM!

r.v. 2008, naj. 75 300 km, benzín
159 900 Kč (s DPH)

Najdete na iDNES.cz