Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Překvapí nás Maserati?

  10:55aktualizováno  10:55
Motorističtí odborníci jsou zaskočeni. Maserati, které se vždy zaměřovalo na rychlá auta pro silnici, si troufá i mimo asfalt. Zatím jde sice jen náznak v podobě konceptu, ale lze s velkou pravděpodobností předpokládat, že se novinka se jménem Kubang do výroby dostane.Nezapomeňte na zajímavou fotogalerii!

Důvod není těžké vystopovat. Poté, co se Italové zhruba před rokem vrátili na americký trh, je právě zámoří jejich klíčovým odbytištěm. Šéfové z Modeny si to uvědomili a navíc připravili žolíka v podobě kubangu - ve Spojených státech totiž bez terénního vozu naplno uspět nelze.

Studie však samozřejmě klasickým off-roadem není. Tomu se brání i vedení automobilky, které jej zařazuje do kategorie GT wagon. Ať už ale zvolíme jakékoli slovní pojmenování, jedno je jisté: Kubang je typově podobný dvojici Porsche Cayenne - Volkswagen Touareg, i když nutno přiznat, že je nižší a tedy i civilnější.

Novinka z Modeny je poměrně zaoblená, na čemž nese svůj podíl bezesporu italský Giugiaro. Tyto tvary však nejsou samoúčelné, neboť umožňují dle automobilky pojmout až 7 cestujících. Všude zmiňovaná variabilita interiéru by měla být kromě zcela nového vnitřního designu největším lákadlem i pro případné zájemce o netradiční Maserati.

Nyní se zmiňme o tom, co z fotografií vyčíst nelze. Do konceptu je zabudován systém 4x4 se známým osmiválcem 4,2 litru, jenž nyní dráždí majitele spyderů a modelů coupé. 390 koní výkonu prý umožňuje Kubangu zrychlení na stovku za necelých 5,6 vteřiny a ručička rychloměru vrcholí hodnotou 250 kilometrů za hodinu.

A jak je to tedy s budoucností kubangu? Je jisté, že bude zdobit stánek automobilky na právě začínajícím detroitském autosalonu a několika dalších. Nejspíše až reakce veřejnosti rozhodne o jeho osudu, tak to u odvážných kroků přeci bývá. Pokud se však nakonec na výrobních linkách neobjeví, lze z jeho tvarů alespoň vypozorovat směr, kterým se automobilka v oblasti designu vydá. Nyní se zdá, že Maserati se dále odklání od bývalých rivalů Ferrari a Porsche, a jeho vozy budou spíše než tvrdým extrasportovním náčiním - luxusním módním doplňkem špičkových manažerů.

Maserati Kubang - skica

Maserati Kubang - detail

Maserati Kubang - detail zádě

Maserati Kubang - detail čela

Maserati Kubang - skica

Maserati Kubang - profil

Maserati Kubang - zadní náhled

Maserati Kubang

Autor:NejčtenějšíDalší z rubriky

VIDEO: BMW chystá čtyřdveřový supersport M8

BMW M8

Až do zahájení ženevského autosalonu BMW drželo v tajnosti koncept, který láká na chystanou řadu 8. Studie je...

Nový jaguar je elektrický hatchback. Levnější a rychlejší než tesla

Jaguar I-Pace

Jaguar je první konvenční značkou, která vyrazila porazit „vetřelce“ Teslu na jejím domácím hřišti. Elektromobil I-Pace...

Nová tvář Škody Fabia odhalena. Pod kapotou má jen tříválcové benziny

Faceliftovaná příď Škody Fabie

Přepracovaná Fabia zažije premiéru na ženevském autosalonu začátkem března. Malá škodovka dostane nové přední...

Najdete na iDNES.cz