Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Připravuje se další saabaru: SUV 9-6X jako převlečená tribeca

aktualizováno 
Subaru Tribeca převlékne kabát a se značkou Saab by mělo být nabízeno na americkém trhu. Alespoň to dokazují obrázky z amerického patentového úřadu.

V roce 2003 představil Saab model 9-2X, což bylo převlečené Subaru Impreza předešlé generace. Tento model byl určen výhradně pro americký trh a příliš velkého úspěchu se nedočkal.

Saab 9-6X

Spolupráce se Subaru ale pravděpodobně nekončí, i když koncern GM v roce 2005 prodal podíl ve společnosti Fuji Heavy Industries. Americký patentový úřad totiž odhalil podobu Saabu 9-6X, což by pro změnu mělo být převlečené SUV Subaru Tribeca.

Na americkém patentovém úřadu byla podoba nového saabu zaregistrována 4. listopadu. První informace o připravovaném SUV se objevily již v roce 2005. Tehdejší informace však zachycovaly třídveřové provedení, obrázky z patentového úřadu ukazují již pětidveřový vůz.

Saab 9-6X

Prozatím není jasné, jaké plány má vlastník Saabu, koncern GM, s novým SUV 9-6X. Na americkém trhu Saab prodává velké SUV 9-7X, které má původ v Chevroletu Trailblazer. Továrna vyrábějící Saab 9-7X se však zavírá a model 9-6X by se tak mohl stát nástupcem tohoto terénního obra.

Zcela jisté však není, zda se Saab 9-6X vůbec dostane do prodeje. Po uniklých fotografiích v roce 2005 se předpokládalo, že je tento projekt zrušen. Jak ale dokládají obrázky z patentového úřadu, tak by Saab po třech letech již dokončil vzhled novinky a nic nebrání její komerční realizaci.

Saab 9-6X

Jisté je, že Saab připravuje menší SUV, které by nemělo mít základ v žádném jiném voze. Model 9-4X byl již oficiálně prezentován jako studie a očekává se, že v příštím roce se začne vyrábět finální provedení.

Saab 9-4X se jistě objeví i na evropských trzích. Pokud se Saab rozhodne vyrábět model 9-6X, dá se očekávat, že bude určen především pro americký trh.

Autoři:NejčtenějšíDalší z rubriky

Nová Audi A6 startuje. Nejdůležitější jsou nafťáky, dieselgate navzdory

Audi A6

Vypadá jako o kousíček zmenšená vlajková loď ingolstadtské značky. Od A8, která před nedávnem vstoupila do prodeje,...

Corbellati chce jet 500 km/h, ale nejsilnější auto Ženevy budí rozpaky

Corbellati

Nejsilnější automobil letošního ženevského autosalonu nenajdete na perfektně nasvíceném stánku Bugatti, Ferrari,...

Nové BMW X4 přijíždí už po čtyřech letech. Stejné je jen na pohled

BMW X4

Mnichovská automobilka přivezla do Ženevy poněkud překvapivou automobilovou novinku: novou generaci modelu X4, která...

Najdete na iDNES.cz