Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Problém: mnozí řidiči už přezuli pneumatiky

aktualizováno 
Do problémů s přezutými letními pneumatikami se dostala řada řidičů poté, co je zaskočilo sněžení. Pneuservisy měnily gumy ještě během úterý, kdy začal padat sníh.

Ilustrační foto | foto: HZS Moravskoslezského kraje

"Přezouvali jsme v průběhu uplynulých čtrnácti dní. Poslední auto ještě v úterý. Snažili jsme se řidiče přemlouvat, aby to nedělali, je to ještě nerozum. Průměrná teplota na přezutí gum by měla být sedm stupňů," upozornil Jiří Petr z libereckého pneuservisu Petr.

Na fakt, že někteří řidiči už vyměnili zimní pneumatiky za letní, upozornil také Jiří Daníček z Krajské správy silnic Libereckého kraje.

Policisté řidiče, kteří jedou za sněžení na letních pneumatikách, nemohou pokutovat. Přiznávají ale, že na některých nehodách může mít nevhodná pneumatika podíl.

"Jízda bez zimních pneumatik je v zimě nebezpečná. Měli by je mít i řidiči v nížinách," řekla Ludmila Knopová, mluvčí jablonecké policie.

Dva prudké kopce na Českolipsku – Šébr u Svoru a kopec z Nového Boru na Prácheň – včera dopoledne kvůli napadanému sněhu zablokovaly na několik hodin kamiony. U Práchně zůstal jeden kamion v příkopu, podobná věc postihla i linkový autobus, cestující museli dojít pěšky.

Na Šébru se vytvořila několikakilometrová fronta kamionů až do Cvikova. Kvůli úternímu sněžení se na Jablonecku zvýšila nehodovost.

"Policisté jezdili od nehody k nehodě, celkem vyšetřovali 11 nehod," uvedla jablonecká policejní mluvčí Knopová. Liberečtí policisté včera dopoledne vyjížděli k sedmi nehodám.

"Na Semilsku nehody nepřibyly, máme ale podezření, že někteří řidiči už pneumatiky přezuli. Je to pak hlavně problém víkendových řidičů, kteří přijedou do hor z měst. Letní pneumatiky přitom v zimě nepřilnou k povrchu, hůř se s nimi brzdí i rozjíždí," řekl Milan Čermák, šéf semilské dopravní policie.

Autoři:NejčtenějšíDalší z rubriky

Policie shání 2500 aut. O vítězi rozhodne spotřeba, nechá ji sama změřit

Ilustrační foto

Policie ČR vypsala obří tendr na dodávku 2500 nových osobních vozů. Chce jednoho dodavatele, připraveno má až dvě a...

Mercedes se novým hybridem moc nechlubí. Tankuje totiž naftu

Mercedes se dal na cestu elektromotorů. Dostane je benzinové C i naftové E

Je to jistě záměr, že se tím Mercedes nijak zvlášť nechlubí. Do všech modelů od třídy C výš rychle nasazuje kompaktní...

Vyčistit, přeměřit, zkontrolovat. Až skončí zima, zamiřte do servisu

Ilustrační snímek

Zima se rozhodla na poslední chvíli připomenout, co umí. Motoristé však už začínají spřádat plány na jaro. Po zimní...

Najdete na iDNES.cz