Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

První auto si pamatujeme více než první polibek

aktualizováno 
Britové provedli výzkum, v jehož rámci zjistili, že téměř nikdo z nás nezapomene na své první auto. To si prý dokonce pamatujeme více než první polibek nebo svou první lásku.

První auto mnoha českých řidičů: stará škodovka | foto: Škoda Auto

Studie serveru motors.co.uk provedená mezi tisícovkou respondentů ukázala, že 97 % z nás nikdy nezapomene na své první auto. Dokonce celých 90 % respondentů uvedlo, že si na svůj první vůz pamatují více než na svou první lásku nebo první polibek.

Však aby také ne – zatímco automobil si poprvé kupujeme v dospělém věku, první lásky a polibky zažíváme spíše v útlém dětském věku. A z té doby nám sice zbude spousta vzpomínek, mnohé z nich však jsou dost mlhavé. Na tom, že si své první auto pamatujeme více než první políbenou dívku (v případě žen prvního políbeného chlapce), tak není nic zvláštního.

Studie však ukázala i jiná zajímavá data. Tak například až třetina z nás dává svým autům jména. Muži preferují pro vozy "chlapská" jména, zatímco ženy vymýšlejí různá kreativní označení. Studie také odhalila, že při koupi prvního auta hodně hledíme na cenu. I v Británii tak prý průměrná cena prvního vozu činí 1 000 liber, tedy asi 30 000 korun. Zde však může být studie zkreslena údaji od starších respondentů – za jejich dob bylo 1 000 liber podstatně více peněz. Server motors.co.uk ale složení vzorku respondentů neuvádí.

Velmi zajímavý je pak údaj o tom, že 75 % prvokupujících se vlastně nijak nezajímá o detailní původ pořizovaného vozu. Chce se skoro říci, že láska je v tomto případě slepá. Ti, kdo si tak kupují automobil poprvé, jsou daleko více vystaveni riziku, že se stanou obětmi podvodu.
NejčtenějšíDalší z rubriky

TEST DNES: Rukavice a obvazy z autolékárničky jsou nefunkční, nůžky hned tupé

Test autolékárniček

Podle expertů má lidský život hodnotu 10 až 20 milionů korun. Kvalitní lékárničky, které mohou při nehodě zachránit...

První elektrické audi dorazí už letos, na silnice míří 250 prototypů

Maskovaný prototyp elektromobilu Audi e-tron

Německá automobilka Audi uvede na konci letošního roku na trh svůj první elektromobil e-tron. Prototyp sportovního...

Automobilka Porsche prý zvažuje výrobu létajícího taxíku

Porsche Museum

Německý výrobce luxusních vozů Porsche zvažuje výrobu létajícího taxíku. Listu Automobilwoche to sdělil šéf prodeje...

Najdete na iDNES.cz