Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Renaultem na Kilimandžáro

  19:06aktualizováno  19:06
Francouzský výrobce pravděpodobně nejavantgardnějších sériových aut současnosti chystá zajímavé SUV. Na podvozkové platformě méganu má vzniknout nástupce scénicu RX4, s kterým chce pokořit nejvyšší horu Afriky - Kilimandžáro. Alespoň jméno by tomu nasvědčovalo: Renault Kilimandjaro.

Se zprávou o dalším přírůstku do rozvětvené rodiny méganů, která už nyní čítá sedm členů, přišel britský AutoExpress.

V roce 2006/7 by tak mělo Kilimandjaro obohatit trh s SUVčky, který je jedním z posledních, kde je hra o zákazníka ještě otevřená. Pohon 4x4 zajímá stále více řidičů, i přesto že do terénu se svým vozem zavítají povětšinou spíše omylem.

Na rozdíl od svého předchůdce, který zrovna velkou díru do světa neudělal, se bude terénní mégane více odlišovat od ostatních modelů rodiny a bude "off-roadovější" než RX4.

Vývoj Renaultu 4x4 bude probíhat pod taktovkou francouzské automobilky, velký kus práce by ale měli odvézt také inženýři od Nissanu.

O nabídce motorů toho AutoExpress moc nezjistil. Dieselová dCička 1,5 a 1,9 jsou téměř jistá. Cosi se prý šeptá i o hybridním pohonu (spalovací motor/elektromotor), který si pro potřeby Renaultu vypůjčí Nissan od Toyoty.

Zajímavá je informace o případném "rodišti" Renaultů Kilimandjaro. Měla by jím být Korea. 

V roce 2006/7 by tak mělo Kilimandjaro obohatit trh s SUVčky, který je jedním z posledních, kde je hra o zákazníka ještě otevřená.

Na rozdíl od svého předchůdce, který zrovna velkou díru do světa neudělal, se bude terénní mégane více odlišovat od ostatních modelů rodiny a bude "off-roadovější" než RX4.

Autoři:NejčtenějšíDalší z rubriky

Nová Kia Ceed odhalena. Přišla o apostrof, dostala moderní techniku

Třetí generace Kie Ceed se představuje

Třetí generace Ceedu se veřejnosti oficiálně představí začátkem března na autosalonu v Ženevě. Auto stojící na zcela...

Pražský fantom konečně odložil masku. Nový Mercedes A v plné parádě

Nový Mercedes třídy A

To je to auto, které při neustálém brouzdání Prahou dráždilo kolemjdoucí. Bez maskování by budilo méně pozornosti, než...

Největší překvapení v Ženevě je nová Toyota Auris. Bude i kombík

Toyota Auris

Že Toyota chystá novou generaci modelu Auris, bylo veřejným tajemstvím, představení konceptu je ovšem jedno z...

Najdete na iDNES.cz