Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Zelená autofotka: Rozkvetlá škodovka parkuje v městě aut

aktualizováno 
Osobní auto spotřebovává během jízdy tolik kyslíku, kolik stačí "vyrábět" šest vzrostlých stromů, uvádí organizátoři akce Zeměfest. V Mladé Boleslavi to bude celý rok připomínat řidičům rozkvetlé auto, které bude parkovat na různých místech.

Rozkvetlé auto | foto: Ekocentrum Zahrada

Přestože lidí v Mladé Boleslavi nepřibývá, aut je stále víc. To se odráží i na životním prostředí, které patří podle organizátorů Zeměfestu k nejhorším v Česku. Lidé z Ekocentra Zahrada spolu se studenty a návštěvníky pátého ročníku této ekologické akce tak představili auto, z kterého chtěli vyrobit malý ostrůvek zeleně.

Mladá Boleslav – město aut

"Otřepané rčení vzbuzuje dojem, že se tu auta nejen vyrábějí, ale že celé město slouží hlavně autům a jejich snadnému pohybu a parkování," vysvětlují organizátoři Zeměfestu. "Přestože lidí ve městě prakticky nepřibývá, aut je stále víc." Nejsou výjimkou ani rodiny se třemi auty.

Rozkvetlá stařičká škodovka se tak po celý rok bude přesunovat po městě. Má se stát symbolickým navrácením jednoho parkovacího místa zeleni.

"Rádi bychom namísto aut vrátili do středu zájmu lidi a naplňování jejich potřeb ve městě. Vždyť i řidič tráví většinu času mimo své auto a chce žít v příjemném a bezpečném městě s dostatkem zeleně a prostoru pro sport, relaxaci a bezpečné hry dětí," vysvětlil Jan Cindr z Ekocentra Zahrada.
NejčtenějšíDalší z rubriky

Škodovky mění naftu za CNG, na obzoru je i plynové SUV

Kompozitové nádrže na zemní plyn pro Škodu Octavii G-TEC

Omlazená Fabia se už bude muset obejít bez dieselového motoru. Zdá se ale, že Škoda chce vedle benzinu vsadit na CNG,...

Designérská hvězda Jozef Kabaň: první rozhovor u BMW

Jozef Kabaň

Je to rok, co designérská hvězda Jozef Kabaň skončil ve Škodovce. Má za sebou první měsíce v roli šéfdesignéra u BMW....

OBRAZEM: První Lamborghini Urus je v Česku. Prozkoumali jsme ho

Česká premiéra sportovního SUV Lamborghini Urus

Rambo-lambo dorazilo do Česka hned po evropské výstavní premiéře na autosalonu v Ženevě, který dnes končí. Prohlédněte...

Najdete na iDNES.cz