Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Šest řidičů za týden nezvládlo stejnou zatáčku, cestáři ji možná zdrsní

  11:50aktualizováno  11:50
Šest nehod za jediný týden, celkem tu už letos podle místních lidí havarovalo nejméně jedenáct aut. Zatáčka před sjezdem na Hluk na Uherskohradišťsku sice není z pohledu policie nijak extrémně nebezpečná, ale řidiči tu přesto mají potíže. Silničáři proto zvažují, že zdrsní povrch vozovky, aby zatáčka tak nevynášela.

Zatím poslední oběť problematické zatáčky u Hluku - řidič s autem udělal "hodiny" a skončil v příkopu. | foto: Radek Bartoníček, MF DNES

Zatáčka leží na silnici z Kunovic do Hluku. Rychle jedoucí řidiči si s ní často neporadí a skončí v plotě vedle cesty.

Z pohledu policie sice není místo zase tak extrémně nebezpečné, ale přesto na zdejší silnici letos vyjížděli už k pěti nehodám, ačkoliv přesný údaj, kolik havárií bylo přímo v inkriminované zatáčce, nemají. "Evidujeme tyto nehody v celém úseku mezi Kunovicemi a Hlukem, těžko lze říci, kolik z nich se stalo přímo v zatáčce," řekl jejich mluvčí Aleš Mergental.

Návštěva MF DNES ve stolařské firmě, která poblíž sídlí, však ukázala, že zatáčka je pro řidiče patrně ještě nebezpečnější, než by se mohlo zdát z policejních údajů. Místní si totiž vedou vlastní "statistiky", z nichž vyplývá, že zdaleka ne všichni havarující řidiči volali policii.

Fotogalerie

"Moment, já se vám hned podívám," poznamenal jeden z řemeslníků a stoupl si ke kalendáři, kde měl několik poznámek. "Tak teď v úterý odpoledne to byla Toyota Yaris. A dopoledne, těsně předtím, to byl Volkswagen Transporter," četl a hned se zadíval na další řádek.

V pondělí si totiž zapsal nejdříve octavii. Po ní Audi A3. A ještě felicii. Tři havárie za jeden den. Za poslední týden celkem šest řidičů.

Za necelý půlrok jedenáct aut, mnozí z nich se tak policii ani nepřihlásili. "A to nepočítám řidiče, kteří nakonec se štěstím nehavarovali," vysvětloval stolař a ukazoval vyvrácený plot, který dělí budovu firmy od silnice - právě na něm řada řidičů končí.

Letos zatím měli štěstí, nikomu se nic nestalo a nikdo nenarazil ani do auta v protisměru, což je téměř zázrak. Zrovna v tomto týdnu jeden z havarujících řidičů jen těsně minul kamion, jehož řidič se poté pořádně rozčiloval.

Auta ve vysoké rychlosti vynáší i zvlněný povrch cesty

Jak je možné, že je tento úsek tak nebezpečný? Silnice tady klesá dolů, řidiči až příliš zrychlují, občas se chystají na předjíždění, a tak se řítí do pravotočivé zatáčky. Před ní je ale povrch mírně zvlněný a auta "vynáší".

"Děje se tak vždycky, když mrholí nebo když je po dešti slunko," všimli si řemeslníci.

Nyní ale existuje šance, že by si tady řidiči mohli dávat větší pozor. Vedoucí oddělení správy pozemních komunikací v Uherském Hradišti Dana Zapletalová MF DNES řekla, že už se pokusila něco udělat. "Volala jsem na Ředitelství silnic Zlínského kraje a doporučila jsem jim, aby v tomto úseku provedli zdrsňující nátěr," uvedla.

Silničáři přislíbili, že rozhodnou do konce června. "Pokud bychom nanesli nátěr, který vozovku zdrsní, stalo by se tak do konce července. Jednáme také o tom, že do té doby by tam mohla být značka upozorňující na možné nebezpečí," upřesnil náměstek krajského ředitele Radek Berecka.

Problematická zatáčka leží před obcí Hluk ze směru od Kunovic.

Problematická zatáčka leží před obcí Hluk ze směru od Kunovic.Nejčtenější

Uhýbejte vpravo. Pravidla pro průjezd sanitek se změní od října

Nový způsob řazení v jízdních pruzích při průjezdu policie, hasičů a záchranářů.

Řidiči v kolonách budou muset nově uvolnit vozům policie, hasičů a záchranářů prostor mezi levým a přiléhajícím jízdním...

Vstupní bránu do Itálie čekají po pádu mostu kolony a dopravní katastrofa

Ponte Morandi v Janově na archivním snímku

Zborcení mostu v Janově je nejen tragédií pro všechny, které pád přímo zasáhl a poškodil, ale i katastrofou pro město....Kečupgate: nová aféra Volkswagenu startuje v kantýně

Kečup, který se podává k párkům v kantýnách Volkswagenu v německém Wolfsburgu.

Volkswagen stála aféra dieselgate, od které zanedlouho uplynou tři roky, miliardy eur. Někteří bývalí členové...

Milovník betonu. Morandiho mosty jsou krásné, ale moc nevydrží

04

Vzděláním inženýr, duchem architekt. Riccardo Morandi patřil k nejvýznamnějším italským tvůrcům 20. století, díky své...

Škoda Fabia lépe vypadá a má už jen litrové motory

Škoda Fabia s novou tváří

Škoda Fabia přichází do prodeje v modernizovaném provedení. Za ceny od 279 900 Kč nabízí vylepšený vzhled, standardně...

Další z rubriky

VIDEO: Betonové bloky umí zastavit tank, rallyspeciály se jich moc bojí

Hinkelstein – hrozivý nepřítel rally speciálů

Slovo „hinkelstein“ patří do slovníku všech jezdců, kteří někdy zavítali na německou rallye. Betonové bloky...

Uhýbejte vpravo. Pravidla pro průjezd sanitek se změní od října

Nový způsob řazení v jízdních pruzích při průjezdu policie, hasičů a záchranářů.

Řidiči v kolonách budou muset nově uvolnit vozům policie, hasičů a záchranářů prostor mezi levým a přiléhajícím jízdním...

Vyrábět ferrari je zlatý důl, na tesle proděláte

Ferrari SP35

Rozdíly v zisku z prodeje těch nejluxusnějších vozů jsou obrovské. Zatímco Ferrari vydělává, Tesla a Bentley v roce...

Najdete na iDNES.cz