Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

OBRAZEM: Festival automobilové krásy. Ameriky bublaly pod Blaníkem

  10:00aktualizováno  10:00
Příznivci amerických korábů mají za sebou první letošní sraz. V sobotu se v Jizbicích pod Blaníkem sjelo hned několik stovek vozů a vydaly se také na spanilou jízdu. A pochopitelně se rozdávaly poháry, fotografovalo se a slavilo otevření sezony.

Na akci První jarní bublání přijelo do Jizbic pod Blaníkem 360 vozů zaoceánských značek, což bylo o dost víc než loni. Kromě unikátních aut, objíždějících všechny srazy "amerik", přibývá začátečníků, kteří ukazují čerstvě nabyté kousky a sbírají rady a zkušenosti od kolegů-veteranistů. Takže se diskutuje o leštění chromů a laků, renovaci kožených interiérů, vhodných pneumatikách a originálních či neoriginálních doplňcích.

Počasí navzdory předpovědi vydrželo bez deště, a tak se odpoledne přes dvě stě automobilů vydalo na spanilou jízdu do nedaleké Zruče nad Sázavou, kde se hodinu těšily zájmu místních obyvatel na náměstí.

Jarní bublání má poměrně slušnou tradici, letošní ročník byl už osmý. Americké kočáry tak zahajují sezonu. Pořadatelé, Český klub majitelů amerických automobilů, Cadillac Klub ČR, a časopis Chrom a plameny, rozdali také 19 pohárů. Kdo získal z rukou šéfredaktora časopisu Petra Bellingera hlavní cenu Best of Best, zjistíte ve fotogalerii.

Zobrazit celou fotogalerii

Prohlédněte si pohodlně všechny fotografie
NejčtenějšíDalší z rubriky

Objednali si teslu a špehují továrnu drony, aby zjistili, kdy ji dostanou

Tesla 3

Náběh výroby „lidového“ Modelu 3 je tak pomalý, že zákazníci a fanoušci vymýšlejí ty nejobskurnější způsoby, jak...

Překvapení testu letních gum: lacinější předčily ty prémiové

Test letních pneumatik 2018

Levnější neznamená horší. Tak lze jednoduše shrnout letošní test letního obutí od evropských autoklubů. Testem prošlo...

Odpovězte na otázku a hrajte o poukaz na letní obutí

Ilustrační foto

Doba přezouvání na letní obutí se blíží. Na konci března skončila povinnost mít na autě zimní pneumatiky v případě...

Najdete na iDNES.cz