Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Středočeští řidiči jsou nejhorší v Česku

  10:18aktualizováno  10:18
Pouhých deset dnů stačilo řidiči ze Slánska k tomu, aby přišel o všech dvanáct bodů. Stejně je na tom i dalších sedm řidičů v kraji. Je to přitom nejvyšší počet hříšníků v celém Česku.
Trestné body stihl muž z Rakovníka nasbírat během měsíce

Trestné body stihl muž z Rakovníka nasbírat během měsíce

Středočeši, zdá se, patří k největším pirátům silnic. Ke konci října evidovalo ministerstvo dopravy celkem osmatřicet řidičů, kteří od 1. července nasbírali plný počet trestných bodů.

"Nejvíce takových řidičů máme ve Středočeském kraji, a to osm,“ potvrdila tisková mluvčí ministerstva dopravy Marcela Žižková s tím, že počet hříšníků vzrostl výrazně v říjnu. Ještě do poloviny září totiž na ministerstvu evidovali pouze deset řidičů s dvanácti body.

Proč jsou na tom Středočeši nejhůře? "Mám za to, že hlavní příčina je v tom, že jde o jeden z největších krajů s nejvyšším počtem řidičů. Středočeský kraj se nemůže srovnávat třeba se Zlínským. Jiné vysvětlení pro to nemám,“ míní dopravní expert Stanislav Huml.

Například ve Zlínském kraji evidují jediného řidiče, kterému se dosud podařilo nashromáždit dvanáct trestných bodů. Faktem ale je, že také Praha, která se podle Humla může se Středočeským krajem srovnávat, má jediného řidiče s dvanácti trestnými body.

Druhý nejvyšší počet zaznamenal Plzeňský kraj, kde byl odebrán řidičský průkaz za dosažení maximálního počtu bodů sedmi řidičům.

Jisté je, že jednoho hříšníka s třináctibodovým kontem evidují rakovničtí úředníci. Trestné body stihl nasbírat během měsíce.

Sedmatřicetiletý muž z Rakovníka si trest vysloužil za odmítnutí dechové zkoušky a rychlou jízdu.

Problém nastal, když se mu úředníci snažili oznámení o nasbíraném počtu bodů doručit. "Nakonec se nám písemnost podařilo doručit prostřednictvím městských strážníků. Muž na výzvu k odevzdání řidičského průkazu ale nereagoval, takže s ním zahájíme další řízení, v němž jej opět čeká pokuta,“ uvedl Jindřich Mach z odboru dopravy rakovnické radnice.

Dvanáctibodového hříšníka už zachytili také úředníci ve Slaném. Muž přišel o svůj řidičský průkaz v srpnu během deseti dnů.

popisek ZVLÁŠTNÍ PŘÍLOHA
VŠE O BODOVÉM SYSTÉMU ...ZDE

"Za tak krátkou dobu se mu za čtyři přestupky podařilo nasbírat dvanáct bodů. Jestli si dobře pamatuji, mezi jeho prohřešky patřilo i nedání přednosti v jízdě,“ uvedl vedoucí odboru dopravy slánské radnice Jiří Vesecký.

Muž už v ruce řidičský průkaz nemá. Sám jej však neodevzdal. "Nahlásil, že mu byl řidičský průkaz odcizen, a nechal si vystavit nový. Když si pak pro něj přišel, řekli jsme mu, že ho nevydáme, protože nasbíral plný počet trestných bodů,“ řekl úředník.

Dvanáct bodů se povedlo získat i nymburskému řidiči, který ovšem nevlastní řidičský průkaz. "Policie ho chytla několikrát, získal tedy dvanáct bodů. Případ jsme předali soudu. Nesmí si tři roky nechat udělat řidičák,“ uvedla Eva Čmugrová z nymburského městského úřadu.

Žádného hříšníka s dvanácti body zatím nemají v Mladé Boleslavi, Benešově, Berouně, Kolíně ani Mělníku.

Autoři:


Nejčtenější

Revoluce v kufru auta. Ministerstvo chystá změny v povinné výbavě

Test autolékárniček

Ministerstvo dopravy připravilo návrh na změny, které mají výrazně omezit povinnou výbavu aut. Od 1. října by tak už...

Uhýbejte vpravo. Pravidla pro průjezd sanitek se změní od října

Nový způsob řazení v jízdních pruzích při průjezdu policie, hasičů a záchranářů.

Řidiči v kolonách budou muset nově uvolnit vozům policie, hasičů a záchranářů prostor mezi levým a přiléhajícím jízdním...Kečupgate: nová aféra Volkswagenu startuje v kantýně

Kečup, který se podává k párkům v kantýnách Volkswagenu v německém Wolfsburgu.

Volkswagen stála aféra dieselgate, od které zanedlouho uplynou tři roky, miliardy eur. Někteří bývalí členové...

Škoda Fabia lépe vypadá a má už jen litrové motory

Škoda Fabia s novou tváří

Škoda Fabia přichází do prodeje v modernizovaném provedení. Za ceny od 279 900 Kč nabízí vylepšený vzhled, standardně...

Průvodkyně za volantem: policii zajímá, za kolik krav mě táta prodá

Průvodkyně za volantem Nela Přidálková najezdila desetitisíce kilometrů po...

Za poslední čtyři měsíce najela 21 tisíc kilometrů po Africe. Loni odřídila kolem 45 tisíc kilometrů po USA, sedm tisíc...

Další z rubriky

Vstupní bránu do Itálie čekají po pádu mostu kolony a dopravní katastrofa

Ponte Morandi v Janově na archivním snímku

Zborcení mostu v Janově je nejen tragédií pro všechny, které pád přímo zasáhl a poškodil, ale i katastrofou pro město....

Kečupgate: nová aféra Volkswagenu startuje v kantýně

Kečup, který se podává k párkům v kantýnách Volkswagenu v německém Wolfsburgu.

Volkswagen stála aféra dieselgate, od které zanedlouho uplynou tři roky, miliardy eur. Někteří bývalí členové...

Němci vyvíjejí auto se slunečním pohonem, objednává se zatím bez baterek

Německá automobilka Sono Motors vyvíjí elektromobil Sion se solárními články na...

Německá společnost Sono Motor pracuje na plně elektrickém automobilu Sion, který má v karoserii zabudované solární...

Najdete na iDNES.cz