Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Středočeští řidiči jsou nejhorší v Česku

  10:18aktualizováno  10:18
Pouhých deset dnů stačilo řidiči ze Slánska k tomu, aby přišel o všech dvanáct bodů. Stejně je na tom i dalších sedm řidičů v kraji. Je to přitom nejvyšší počet hříšníků v celém Česku.
Trestné body stihl muž z Rakovníka nasbírat během měsíce

Trestné body stihl muž z Rakovníka nasbírat během měsíce

Středočeši, zdá se, patří k největším pirátům silnic. Ke konci října evidovalo ministerstvo dopravy celkem osmatřicet řidičů, kteří od 1. července nasbírali plný počet trestných bodů.

"Nejvíce takových řidičů máme ve Středočeském kraji, a to osm,“ potvrdila tisková mluvčí ministerstva dopravy Marcela Žižková s tím, že počet hříšníků vzrostl výrazně v říjnu. Ještě do poloviny září totiž na ministerstvu evidovali pouze deset řidičů s dvanácti body.

Proč jsou na tom Středočeši nejhůře? "Mám za to, že hlavní příčina je v tom, že jde o jeden z největších krajů s nejvyšším počtem řidičů. Středočeský kraj se nemůže srovnávat třeba se Zlínským. Jiné vysvětlení pro to nemám,“ míní dopravní expert Stanislav Huml.

Například ve Zlínském kraji evidují jediného řidiče, kterému se dosud podařilo nashromáždit dvanáct trestných bodů. Faktem ale je, že také Praha, která se podle Humla může se Středočeským krajem srovnávat, má jediného řidiče s dvanácti trestnými body.

Druhý nejvyšší počet zaznamenal Plzeňský kraj, kde byl odebrán řidičský průkaz za dosažení maximálního počtu bodů sedmi řidičům.

Jisté je, že jednoho hříšníka s třináctibodovým kontem evidují rakovničtí úředníci. Trestné body stihl nasbírat během měsíce.

Sedmatřicetiletý muž z Rakovníka si trest vysloužil za odmítnutí dechové zkoušky a rychlou jízdu.

Problém nastal, když se mu úředníci snažili oznámení o nasbíraném počtu bodů doručit. "Nakonec se nám písemnost podařilo doručit prostřednictvím městských strážníků. Muž na výzvu k odevzdání řidičského průkazu ale nereagoval, takže s ním zahájíme další řízení, v němž jej opět čeká pokuta,“ uvedl Jindřich Mach z odboru dopravy rakovnické radnice.

Dvanáctibodového hříšníka už zachytili také úředníci ve Slaném. Muž přišel o svůj řidičský průkaz v srpnu během deseti dnů.

popisek ZVLÁŠTNÍ PŘÍLOHA
VŠE O BODOVÉM SYSTÉMU ...ZDE

"Za tak krátkou dobu se mu za čtyři přestupky podařilo nasbírat dvanáct bodů. Jestli si dobře pamatuji, mezi jeho prohřešky patřilo i nedání přednosti v jízdě,“ uvedl vedoucí odboru dopravy slánské radnice Jiří Vesecký.

Muž už v ruce řidičský průkaz nemá. Sám jej však neodevzdal. "Nahlásil, že mu byl řidičský průkaz odcizen, a nechal si vystavit nový. Když si pak pro něj přišel, řekli jsme mu, že ho nevydáme, protože nasbíral plný počet trestných bodů,“ řekl úředník.

Dvanáct bodů se povedlo získat i nymburskému řidiči, který ovšem nevlastní řidičský průkaz. "Policie ho chytla několikrát, získal tedy dvanáct bodů. Případ jsme předali soudu. Nesmí si tři roky nechat udělat řidičák,“ uvedla Eva Čmugrová z nymburského městského úřadu.

Žádného hříšníka s dvanácti body zatím nemají v Mladé Boleslavi, Benešově, Berouně, Kolíně ani Mělníku.

Autoři:Nejčtenější

První mrtvý chodec. Američanku zabilo samořízené auto Uberu

Autonomní prototyp Volva XC90 při testech Uberu v San Francisku

V Arizoně zaznamenali zřejmě úplně první případ chodce usmrceného samořízeným automobilem. Ve městě Tempe zahynula...

Nový designér Škody: Chtěl bych přidat více emocí

Hliněný model konceptu Škoda Vision X popisuje nový šéfdesignér značky Oliver...

Chtěl bych namalovat škodovku, jejíž plakát si budou kluci lepit nad postel, uzavřel první rozhovor v barvách Škody...Ceed kombi má velký zadek, Kia totiž chystá další zajímavý model

Kia Ceed SW

Charismatický, stále dobře naladěný, s obrovskou kariérou za sebou a mladistvou dravou automobilkou, která dává elán....

Škodovky mění naftu za CNG, na obzoru je i plynové SUV

Kompozitové nádrže na zemní plyn pro Škodu Octavii G-TEC

Omlazená Fabia se už bude muset obejít bez dieselového motoru. Zdá se ale, že Škoda chce vedle benzinu vsadit na CNG,...

Čínský Borgward chce dobýt svět. Automobilka cílí na zákazníky Mercedesu

Čínská značka se známým jménem automobilové historie - Borgward

Spojení tří zemí pod jednou střechou. Švýcar Tom Anliker pomáhá čínským investorům prosadit německou automobilku...

Další z rubriky

Nový designér Škody: Chtěl bych přidat více emocí

Hliněný model konceptu Škoda Vision X popisuje nový šéfdesignér značky Oliver...

Chtěl bych namalovat škodovku, jejíž plakát si budou kluci lepit nad postel, uzavřel první rozhovor v barvách Škody...

Mercedes se novým hybridem moc nechlubí. Tankuje totiž naftu

Mercedes se dal na cestu elektromotorů. Dostane je benzinové C i naftové E

Je to jistě záměr, že se tím Mercedes nijak zvlášť nechlubí. Do všech modelů od třídy C výš rychle nasazuje kompaktní...

Ceed kombi má velký zadek, Kia totiž chystá další zajímavý model

Kia Ceed SW

Charismatický, stále dobře naladěný, s obrovskou kariérou za sebou a mladistvou dravou automobilkou, která dává elán....

Najdete na iDNES.cz