Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

VIDEO: Hvězda kanadských silnic - krasavice Tatra 603

aktualizováno 
Majestátní tatrovka je jedním z nejhezčích československých aut všech dob. Aerodynamicky tvarovaná limuzína, která už patří k ceněným veteránům, byla na svou dobu velká. Americké koráby ji sice o dost přerostou, svým charismatem je ale stejně překoná. Martin Šimek a jeho tatrovka jsou hvězdami montrealských ulic.

"V Kanadě jich je asi deset až patnáct, hlavně v Torontu. I se Spojenými státy jich tady může být tak pětadvacet - třicet," vypráví milý chlapík. Kromě stříbrné, kterou jezdí, renovuje ještě druhou černou.

Fotogalerie

"Když řeknu, že je to auto z Československa, tak se všichni diví, že jsme vyráběli auta," líčí. Lidem se podle něj na šestsettrojce nejvíc líbí dělené zadní okno.

"Můj mechanik je původem z Libanonu, stará škola, všechno opraví," líčí. Ale přizná, že jeho manželka s ním lásku k tatrovce nesdílí. "Radši jede metrem. Dvakrát se nám tatrovka porouchala na silnici, takže jí nedůvěřuje." 

Tatrovka není jediná rarita v autoparku Martina Šimka. Má i trabanta. "Stalo se mi, že jsem jel rychle trabantem v zóně, kde byla omezená rychlost na 30 km/h a byli tam policajti. Říkal jsem si, že už mě mají. Ale oni ne, oni volali i další, aby se podívali, co to jede," popisuje pobaveně. "Tatrovky jsou takové impozantnější, kdežto trabantu se lidi smějí," dodává.

"Na zimu si pronajmu garáž a tam mám auta až do května. Sním o pragovce, ale nemůžu, protože finance mají jisté limity," líčí automobilový nadšenec usazený v Montrealu.
NejčtenějšíDalší z rubriky

Před 65 lety vyjela první sériová vejtřaska, u armády slouží dodnes

Praga V3S

Z bran továrny Praga v pražských Vysočanech vyjela před 65 lety, 2. dubna 1953, první sériově vyrobená „vejtřaska“....

Václavské náměstí patřilo autodědečkům, vyrazili na třídenní rallye

Rallye Praha Revival 2015

Už poosmé odstartoval z centra Prahy veteránský závod Rallye Praha Revival. Na start třídenní soutěže se postavily...

Autofotka týdne: První porsche pro čtyři stavěli ve Švýcarsku

Beutler Porsche

Jmenuje se Beutler Porsche, že jste o něm nikdy neslyšeli? Taky jich vzniklo jen osmadvacet, do dneška prý přežily jen...

Honda Civic 1.0 VTEC Turbo 2018 ·...
Honda Civic 1.0 VTEC Turbo 2018 ·...

r.v. 2018, naj. 28 km, benzín, 1. majitel
550 000 Kč (s DPH)

Najdete na iDNES.cz