Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Trestné body už si odmažete i v Sosnové

  18:29aktualizováno  18:29
V Sosnové u České Lípy zahájí činnost výcvikový areál, kde si řidiči mohou odmazat trestné body. Kurzy dosud nabízeli jen v Mostě. Další výcviková střediska přitom podle ministerstva dopravy měla začít školit zájemce o odmazání trestných bodů už v letošním prvním čtvrtletí.
Ilustrační foto

Ilustrační foto | foto: Profimedia.cz

Autoškola RS-PRIMA zahájí kurzy v areálu autodromu v Sosnové koncem října. Zájemci o odmazání trestných bodů zaplatí 3 900 korun včetně DPH.

"Mostecký výcvikový areál, kde kurzy nabízejí od loňského září, kvůli nové konkurenci snížil ceny," informoval František Sýkora z Autodromu Most. V Mostě stál kurz původně 8 300 korun. Letos v červenci a srpnu snížili cenu na 5 000 korun a nová bude ještě o 100 korunu níž než u konkurence v Sosnové. "Další výraznou slevou reagujeme na konkurenci a nový vývoj trhu," dodává Sýkora.

"Zájem o naše kurzy zatím neklesá, jeden pořádáme například i dnes. Uvidíme ale, jak se situace vyvine v dalších měsících," uvedl Sýkora.

Otevřít výcvikové centrum pro školení zájemců o odmazání trestných bodů chce v příštím roce i Antonín Musil, který provozuje autoškolu v Jihlavě, další centra by měla vzniknout například ve Vysokém Mýtě či Ostravě.

Řidiče v Mostě školí instruktoři firmy HCT. Každý zájemce stráví v průběhu kurzu 3,5 hodiny v učebně, kde si osvojí teorii včetně dopravní psychologie, a další tři hodiny praktickým výcvikem na polygonu. Po úspěšném absolvování kurzu obdrží řidič potvrzení, na jehož základě může požádat o výmaz trestných bodů. Splní-li všechny podmínky, musí mu příslušný obecní úřad ze zákona vyhovět.

Úřad smí každému řidiči odmazat tři body ročně. Řidič jich však nesmí mít na kontě více než deset a žádný z přestupků, kterých se dopustil, nesmí být trestán šesti a více body.

Autoři: ,NejčtenějšíDalší z rubriky

Objednali si teslu a špehují továrnu drony, aby zjistili, kdy ji dostanou

Tesla 3

Náběh výroby „lidového“ Modelu 3 je tak pomalý, že zákazníci a fanoušci vymýšlejí ty nejobskurnější způsoby, jak...

OBRAZEM: Modelky autosalonu Ženeva. Letos možná naposledy

Hostesky Ženeva

Zářící úsměvy, svůdné pohledy, ladné křivky. Kořením autosalonů bývaly krásné dívky. S tím je konec. Firmy reagují na...

Čínský Borgward chce dobýt svět. Automobilka cílí na zákazníky Mercedesu

Čínská značka se známým jménem automobilové historie - Borgward

Spojení tří zemí pod jednou střechou. Švýcar Tom Anliker pomáhá čínským investorům prosadit německou automobilku...

Najdete na iDNES.cz