Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Volkswagen stahuje kvůli brzdám pola a lupa

  9:08aktualizováno  9:08
Německá automobilová skupina Volkswagen svolala po celém světě do servisů k bezplatným opravám brzd 950.000 vozů malých modelů Polo a Lupo, vyplývá z informací automobilky. Krok společnosti je největší podobnou akci Volkswagenu za několik posledních let a mohl by ohrozit její dosavadní pověst výrobce špičkové kvality, uvedla agentura Reuters.

Počet vozů, jejichž majitele skupina vyzvala k návštěvě servisu, odpovídá téměř pětině roční produkce koncernu, jehož členem je i česká automobilka Škoda. Stahování se týká vozů vyrobených v letech 1998 a 1999 a jen v Německu jich bude
275.000.

Mluvčí automobilky uvedl, že dlouhodobé testy odhalily závadu v brzdovém systému, která by za určitých okolností mohla nutit řidiče brzdit za použití větší síly než obvykle. Závada byla způsobena materiálem použitým u brzdových hadic.
Volkswagen neuvedl, kolik jej akce s brzdami bude stát. "Nevyjdeme z toho jen s jednociferným miliónem eur," řekl mluvčí. 

Loni Volkswagen svolal do servisů 570.000 vozů Passat kvůli závadě na tyči řízení. Dceřiný výrobce luxusních vozů Audi stáhl k opravám 260.000 svých vozů a v roce 1997 nechal opravovat airbagy u 900.000 automobilů své značky.

Firma Volkswagen bude v tuzemsku svolávat do servisů k bezplatným opravám brzd 3235 vozů modelu Polo. Majitelé budou v nejbližší době svými autorizovanými
prodejci vyzváni k návštěvě servisu. Firma vozům zkontroluje a případně opraví podtlakové vedení posilovače brzd, u něhož by v důsledku chyby ve výrobě mohly vzniknout praskliny v místě připojení vedení. Oprava trvá asi hodinu a bude provedena bezplatně, řekl mluvčí. Případná netěsnost posilovače se může projevit nutností vyvinout větší tlak na brzdový pedál.
 

 

 
 

 

Autor:NejčtenějšíDalší z rubriky

Tesla Model S je méně ekologická než diesely, ukázala analýza ADACu

auto, spaliny, diesel (ilustrační snímek)

Německý autoklub se ve svém aktuálním testu nesoustředil jen na emise, které vznikají při provozu, ale i na výrobu...

Tesla opět nevyrábí. Musk spí v továrně ve spacáku, zradili ho roboti

Majitel firmy Tesla Elon Musk.

Výroba Tesly 3 opět stojí. Elon Musk věnuje všechen čas tomu, aby jeho automobilka na elektromobily konečně rozběhla...

Nová čínská škoda v plné parádě: Kamiq představili ambasádě v Pekingu

Škoda představila na českém velvyslanectví v Pekingu nové městské SUV pro...

Potvrzeno. Nové městské SUV ze škodovky určené pouze pro čínský trh ponese název Kamiq. Automobilka Škoda Auto jej v...

Najdete na iDNES.cz