Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Výkup jetých aut za hotové se šíří v celé republice

aktualizováno 
-
Přístup k výkupu starších vozů za hotové se v bazarech v různých místech republiky liší. V následující anketě odpovídají majitelé a zaměstnanci náhodně vybraných autobazarů v některých českých a moravských městech.

PRAHA, Autobazar na Libeňském ostrově: "Zájem o výkup aut za hotové zákazníci mají - představuje u nás zhruba čtyřicet procent obratu. Vykupujeme jen auta s původem v České republice. Provizi žádáme zhruba desetiprocentní," řekl majitel bazaru Petr Špaček.

ČESKE BUDĚJOVICE, Autobazar U letiště: "Při dnešních stále klesajících cenách na trhu ojetin na výkup aut za hotové nejdeme. T o bych musel prodávající tlačit na směšnou cenu - u běžných vozů v ceně do sta tisíc korun bych si musel nechat dvacet tisíc,aby byla tolerance a abych neprodělal," vyjádřil se majitel Milan Novák. Autobazar Dubský: "Vykupujeme jen auta vybraných značek - například nejvíc prodávaná francouzská a německá, naopak nebereme japonské vozy a staré typy. Vyplácíme 70 až 75 procent z prodejní ceny," sdělil spolumajitel Jaroslav Dubský.

HRADEC KRÁLOVÉ, Autobazar Vitvar: "V Hradci je spousta bazarů, a kde nemají finance na výkup za hotové, tam budou mít dříve či později problémy. U nás představuje výkup za hotové už sedmdesát procent obratu. Často musíme pracovat i s auty,která jsou pro nás cenou nezajímavá, a stane se, že proděláme. Provizi žádáme ve výši pěti, deseti až patnácti procent - podle toho, jaký je o vozy konkrétního typu zájem," uvedl jeden ze spolumajitelů Ladislav Vitvar. Autosport Hendl na Rozkoši: "Za hotové bereme menší část asi dvacet procent - z nabízených aut a v těchto případech vyplácíme zhruba sedmdesát až osmdesát procent z ceny, za kterou se dají prodat," informoval majitel Richard Hendl.

BRNO, Autobazar Jelínek: "Výkup za hotové u nás představuje asi polovinu obchodu. Snažíme se brát jen mladší auta z devadesátých let a vyplácíme asi tak sedmdesát procent z prodejní ceny. Už se stalo, že jsme prodělali," prohlásil prodavač Michal Hadraba.

KARLOVY VARY, Autobazar Mudra a Hošek: "Výkup aut za hotové provozujeme jen sporadicky, asi z deseti až patnácti procent našeho obratu. V takových případech žádáme provizi patnáct až dvacet procent, ale kupuje-li u nás zákazník jiné starší auto, a svůj starý vůz tedy dává na protiúčet, jsme hodnější. Při pohybu cen na trhu ojetin často jsme u vozů vykoupených za hotové na nule," řekl jeden ze spolumajitelů Rudolf Mudra.

ZLĺN, Motorbazar: "Prodej starších aut jen zprostředkováváme nebo je bereme na protiúčet při koupi nových vozů," informovala účetní Ivana Galatíková.

PLZEŇ-JIH, Autobazar Krs Horní Lukavice: "Auta za hotové vykupuji už tři roky a nyní tvoří ani ne polovinu mých obchodů. Provizi žádám dvacet až pětadvacet procent, zatímco při klasickém prodeji v komisi je provize čtyřprocentní," vypočítal majitel Václav Krs.

ÚSTĺ NAD LABEM, Autobazar Gregi: "Už dva a půl roku vykupujeme auta za hotové,ale pořád to tvoří zanedbatelnou část z obchodů. Ze zásady vyplácíme sedmdesát procent tržní ceny, u dobře prodejných vozů dáme až devadesát procent," řekl prodavač Josef Pospíšil.

OSTRAVA, Auto classic: "V drtivé většině bereme auta jen do komisního prodeje," řekl majitel Martin Jendřejek.


Autor:


Nejčtenější

Boj proti mamataxi začíná. Vídeňská škola jim dala stopku

Ilustrační snímek

Od září do začátku listopadu letošního roku probíhá před základní školou ve Vereinsgasse ve vídeňské čtvrti...

Ministerstvo chce otestovat odbočování na červenou a na dálnici 140 km/h

Odbočení na červenou umožňuje řidičům v Německu plechová tabulka se zelenou...

Kdo se podíval do Ameriky, vzpomíná na to jako na skvělou věc: odbočit doprava se může na křižovatce, i když svítí...Děti se před školou bojí, rodiče ignorují dopravní předpisy, tvrdí sdružení

Klasická situace před jednou ze základních škol v Praze. Rodiče vezou děti do...

Děti v Praze vozí čím dál častěji do školy jejich rodiče, zjistilo občanské sdružení Pražské matky. Podle něj...

KVÍZ PRO ŘIDIČE: Zvládli byste závěrečný test v autoškole? Otestujte se

Ilustrační snímek

Vyzkoušejte si, zda byste obstáli při závěrečném testu v autoškole. V novém seriálu iDNES.cz postupně najdete dvanáct...

VIDEO: Podívejte se na běžné ráno před školou, je to džungle

Ilustrační snímek

Každoročně přibývá rodičů, kteří své děti vozí do školy autem. A ve velkých městech či u velkých škol se širokou...

Další z rubriky

Unikátní Mini se na iDNES.cz vydražilo za 850 tisíc korun

Mini pomalované Lucou Stradivarim

Aukce o unikátní Mini Cooper upravený designérem Lucou Stradivarim na iDNES.cz skončila velmi úspěšně. Vyvolávací...

Ministerstvo chce otestovat odbočování na červenou a na dálnici 140 km/h

Odbočení na červenou umožňuje řidičům v Německu plechová tabulka se zelenou...

Kdo se podíval do Ameriky, vzpomíná na to jako na skvělou věc: odbočit doprava se může na křižovatce, i když svítí...

Vegani hledají auta bez kůže jen těžko. Výrobci teprve zkoumají terén

Porsche 911 Carrera GTS Cabriolet

Trend veganství dospěl i do světa automobilů. Poptávka po autech bez živočišných produktů stoupá. Jaká je v tomto...

Najdete na iDNES.cz