Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Zajistěte si maximální komfort a bezpečnost vašeho vozu s autofóliemi

  0:01aktualizováno  0:01
Všichni velmi dobře známe situaci, kdy sedíme za horkých letních dnů v autě v dopravní zácpě a velmi nepříjemně na nás pálí přímé slunce. Vhodným řešením proti letnímu žáru je použití protislunečních autofólií. Dokážou velmi účinně odrážet sluneční paprsky a zadržet až 60 % sluneční energie.

Autofólie jsou až do dnešní doby zatíženy mýtem, že nejsou povolené.

V kombinaci s klimatizací lze dosáhnout maximálního účinku při ochraně před horkem. Můžete tak chránit nejen sebe, ale například děti na zadních sedadlech nebo domácího mazlíčka v zavazadlovém prostoru. Autofólie navíc zajišťují soukromí, a chrání tak nejen posádku, ale především cennosti uložené uvnitř vozu.

Dalším typem jsou bezpečnostní autofólie. Jsou čiré a na skle neviditelné. Tyto fólie dokážou po rozbití okna udržet sklo kompaktní a zabrání útočníkovi v proniknutí do vozu. Velmi časté je použití obou typů fólií. Tato kombinace se provede tak, že na přední boční okna se nainstalují bezpečnostní autofólie a od ramen řidiče dozadu protisluneční autofólie.

Autofólie jsou až do dnešní doby zatížené mýtem, že nejsou povolené a majitel vozu, který je má nainstalované, by mohl mít komplikace při silniční kontrole, STK nebo na cestách do zahraničí.

Toto platilo dříve, ale dnes je situace jiná. Ministerstvo dopravy stanovilo vyhláškou pravidla pro instalaci autofólií, která předepisují všem dovozcům osvědčení o technické způsobilosti výbavy.

Autofolie

Autorizované středisko, které je od dovozce proškoleno, je povinno vystavit zákazníkovi typový list s označením druhu a umístění fólie, který pak slouží jako potvrzení pro případnou kontrolu. Pokud instalaci provede profesionální firma, není nutné se obávat potíží. Odborník také dokáže doporučit vhodný druh autofólie a vysvětlí způsob její instalace.

V dnešní době se při instalaci fólií používá několik postupů. Ve většině případů se aplikují přímo na sklo. Jsou však případy, kdy se sklo musí vymontovat. U profesionálních vyškolených firem vědí, jak postupovat, a tak zákazníky potěší nejen nový vzhled vozu, ale i komfort, který fólie poskytují.

Cena za instalaci na běžný vůz se pohybuje okolo od 4 000 Kč do 6 000 Kč včetně DPH.

Více informací na www.profolie.cz.
NejčtenějšíDalší z rubriky

Nová Audi A6 startuje. Nejdůležitější jsou nafťáky, dieselgate navzdory

Audi A6

Vypadá jako o kousíček zmenšená vlajková loď ingolstadtské značky. Od A8, která před nedávnem vstoupila do prodeje,...

Nová tvář Škody Fabia odhalena. Pod kapotou má jen tříválcové benziny

Faceliftovaná příď Škody Fabie

Přepracovaná Fabia zažije premiéru na ženevském autosalonu začátkem března. Malá škodovka dostane nové přední...

Corbellati chce jet 500 km/h, ale nejsilnější auto Ženevy budí rozpaky

Corbellati

Nejsilnější automobil letošního ženevského autosalonu nenajdete na perfektně nasvíceném stánku Bugatti, Ferrari,...

Najdete na iDNES.cz