Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Civic: při jízdě obstál, interiér zklamal

  15:40aktualizováno  15:40

hodnocení iDNES 4/5

Odložte své představy o sportovních vozech Honda do ústraní, poslední generace pětidvéřového Civicu je především rodinné auto. Nabídne vám velký vnitřní prostor a solidní výhled, vnějším vzhledem neokouzlí, interiér byl zklamáním. Otestovali jsme nejlepší benzinový motor v nabídce.

VNĚJŠÍ VZHLED * INTERIÉR A KUFR * BEZPEČNOST * MOTOR A SPOTŘEBA * JÍZDNÍ VLASTNOSTI * CENA


VNĚJŠÍ VZHLED
Známý výrobce sportovních vozů začíná oslovovat i usedlejší klientelu, nezanedbatelnou část jeho nabídky tvoří rodinná auta. Kromě velkoprostorového Streamu do nich můžeme zařadit také poslední generaci oblíbeného pětidvéřového Civicu, jehož karoserie nyní výrazně nabyla na objemu.

Designéři japonského výrobce si tentokrát s vozem příliš nepohráli, nejen na první pohled totiž tento hatchback působí spíše konzervativně. Svými základními liniemi zcela zapadne mezi ostatní evropské konkurenty, výrazněji ho odlišují jen až nezvykle velké přední světlomety. Líbivý dojem tedy musí dotvářet záď, i když i ta má spíše evropské prvky a v běžném provozu snadno zapadne.

INTERIÉR A KUFR
Daleko větší emoce, zejména u vysokých pasažérů, vzbuzuje interiér. Díky objemné karoserii a opravdu dlouhému rozvoru totiž vznikl nadprůměrný prostor pro posádku, kde není třeba hledat kompromisy mezi pohodlím v oblasti kolen a hlavy. Sedadla jsou optimálně tuhá, mají dobré boční vedení i kvalitní textil, takže nebudete unaveni ani při delším cestování. U řidiče však chybí nastavitelná bederní opěrka.

Jisté výhrady lze mít k samotnému prostředí vozu. Výrobce v interiéru použil laciné plasty a zrovna zdařile si neporadil ani s vnitřním osvětlením. Přestože šlo o střední verzi výbavy, světlo obstarávala jediná lampička umístěná uprostřed stropu. K základní orientaci to sice stačí, ale do mapy se už v noci podívat nedokážete. Více pozornosti by si zasloužilo také provedení odkládacích ploch. Kvantitativně jich je k dispozici poměrně dost, ovšem o jejich praktičnosti by se dalo mnohdy pochybovat. Daná místa mají zpravidla malý objem a kvůli tvrdému plastu nedokáží zaručit potřebnou stabilitu odložených předmětů.
Témata: Civic, Honda, jízdné

NejčtenějšíDalší z rubriky

Alfa Stelvio Quadrifoglio je supersport mezi SUV, už jsme s ní jeli

Alfa Romeo Stelvio Quadrifoglio Verde

Zkřížit SUV a sporťák je úkol, který se dnes snaží splnit většina automobilek. Pravda, připomíná to zadání podojit...

FOTOTEST: S Audi R8 na Masarykově okruhu v Brně

Audi R8 na brněnském Masarykově okruhu

Před třiceti lety, v létě 1987, vyjely na novou trať namotanou do kopců za Žebětínem nejprve motorky a pak i auta, nová...

První jízda: Cactus mění disciplínu a veze nový komfort pro citroëny

Citroën C4 Cactus

Většina vnějších dílů je nová, přepracovaný podvozek z něj dělá mnohem pohodlnější a dospělejší auto. K uvolněné...

Najdete na iDNES.cz